Ungaria · NB III, Group North East
Dunaharaszti MTK – Budaorsi
Ultimele 5 / 5: Dunaharaszti MTK marchează 2.4 și primește 2.0. Budaorsi 1.8 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 50% · Egal 24% · Oaspete 26%
Goluri / meci
2.4 + 1.8
Peste 2.5
1.46 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.48 · Nu 2.47
Analiză Dunaharaszti MTK – Budaorsi
Dunaharaszti MTK o primește pe Budaorsi sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Dunaharaszti MTK are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 10 goluri primite (2,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Budaorsi are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 10 goluri primite (1,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Dunaharaszti MTK stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.80 / 3.80 / 3.40. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 50% pentru Dunaharaszti MTK, 24% pentru egal și 26% pentru Budaorsi. Favorită e Dunaharaszti MTK. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.46 și sub 2.5 la 2.42, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.48 și Nu la 2.47.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,20 – 1,90) și cele deduse din cote (1,89 – 1,33) și ajunge la 2,04 goluri estimate pentru Dunaharaszti MTK și 1,61 pentru Budaorsi, adică 3,65 în total. Cu aceste valori, Dunaharaszti MTK câștigă în 48% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Budaorsi câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,7%.
| Indicator | Dunaharaszti MTK | Budaorsi |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 100% | 100% |
| Goluri estimate (model) | 2,04 | 1,61 |
| Șanse de victorie (model) | 48% | 31% |
Goluri estimate
2,04 – 1,61 · total 3,65
1X2 model
48% · 21% · 31%
Peste 2.5 model
70% · cotă corectă 1.43
GG model
70% · cotă corectă 1.43
Sub 2.5: 30% · Peste 2.5: 70% · total goluri în 90 de minute
| Dunaharaszt. ↓ / Budaorsi → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,6 | 4,2 | 3,4 | 1,8 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 5,3 | 8,5 | 6,9 | 3,7 | 1,5 | 0,5 |
| 2 | 5,4 | 8,7 | 7,0 | 3,8 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 3,7 | 5,9 | 4,8 | 2,6 | 1,0 | 0,3 |
| 4 | 1,9 | 3,0 | 2,4 | 1,3 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,8 | 1,2 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dunaharaszti MTK, coloane = goluri Budaorsi.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Dunaharaszti MTK. Dunaharaszti MTK primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Budaorsi. Budaorsi primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,10 goluri, cotele doar 3,22. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.46 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.48 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Dunaharaszti MTK – Budaorsi?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Dunaharaszti MTK – Budaorsi?
Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Dunaharaszti MTK – Budaorsi?
Cotele 1X2 sunt 1.80 / 3.80 / 3.40. Fără marjă, asta înseamnă 50% pentru Dunaharaszti MTK, 24% egal și 26% pentru Budaorsi, cu Dunaharaszti MTK favorită la cota 1.80.
Câte goluri se așteaptă în Dunaharaszti MTK – Budaorsi?
Modelul nostru estimează 3,65 goluri (2,04 pentru Dunaharaszti MTK, 1,61 pentru Budaorsi). Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 2–1.