Ungaria · NB III, Group North East
Mosonmagyarovar – ETO FC Gyor II
Ultimele 5 / 5: Mosonmagyarovar marchează 0.6 și primește 1.8. ETO FC Gyor II 1.2 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 53% · Egal 24% · Oaspete 23%
Goluri / meci
0.6 + 1.2
Peste 2.5
1.64 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.65 · Nu 2.10
Analiză Mosonmagyarovar – ETO FC Gyor II
Mosonmagyarovar o primește pe ETO FC Gyor II sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Mosonmagyarovar are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 9 goluri primite (0,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. ETO FC Gyor II are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, ETO FC Gyor II stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Mosonmagyarovar a câștigat 1, ETO FC Gyor II a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 19.04.2026, s-a terminat Mosonmagyarovar 2–3 ETO FC Gyor II.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.71 / 3.75 / 3.90. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 53% pentru Mosonmagyarovar, 24% pentru egal și 23% pentru ETO FC Gyor II. Favorită e Mosonmagyarovar. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.64 și sub 2.5 la 2.10, adică 56% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.65 și Nu la 2.10.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 1,50) și cele deduse din cote (1,81 – 1,13) și ajunge la 1,35 goluri estimate pentru Mosonmagyarovar și 1,31 pentru ETO FC Gyor II, adică 2,66 în total. Cu aceste valori, Mosonmagyarovar câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 26%, iar ETO FC Gyor II câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 15 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Mosonmagyarovar | ETO FC Gyor II |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-2-3 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,40 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,35 | 1,31 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 36% |
Goluri estimate
1,35 – 1,31 · total 2,66
1X2 model
38% · 26% · 36%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Mosonmagyar. ↓ / ETO FC Gyor. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,0 | 9,2 | 6,0 | 2,6 | 0,9 | 0,2 |
| 1 | 9,4 | 12,4 | 8,1 | 3,5 | 1,2 | 0,3 |
| 2 | 6,4 | 8,3 | 5,5 | 2,4 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 2,9 | 3,8 | 2,5 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 1,0 | 1,3 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Mosonmagyarovar, coloane = goluri ETO FC Gyor II.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Mosonmagyarovar. Mosonmagyarovar primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,40 goluri, cotele doar 2,93. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. Mosonmagyarovar e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Mosonmagyarovar 38%, egal 26%, ETO FC Gyor II 36%. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.17 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 19.04.26 | Mosonmagyarovar – ETO FC Gyor II | 1–1 | 2–3 |
| 05.10.25 | ETO FC Gyor II – Mosonmagyarovar | 0–1 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Mosonmagyarovar – ETO FC Gyor II?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Mosonmagyarovar – ETO FC Gyor II?
Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Mosonmagyarovar – ETO FC Gyor II?
Cotele 1X2 sunt 1.71 / 3.75 / 3.90. Fără marjă, asta înseamnă 53% pentru Mosonmagyarovar, 24% egal și 23% pentru ETO FC Gyor II, cu Mosonmagyarovar favorită la cota 1.71.
Câte goluri se așteaptă în Mosonmagyarovar – ETO FC Gyor II?
Modelul nostru estimează 2,66 goluri (1,35 pentru Mosonmagyarovar, 1,31 pentru ETO FC Gyor II). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 1–1.