Ungaria · NB III, Group North East
Komarom VSE – Sarisapi Siker
Ultimele 5 / 5: Komarom VSE marchează 1.4 și primește 2.6. Sarisapi Siker 1.4 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 47% · Egal 24% · Oaspete 28%
Goluri / meci
1.4 + 1.4
Peste 2.5
1.50 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.50 · Nu 2.42
Analiză Komarom VSE – Sarisapi Siker
Komarom VSE o primește pe Sarisapi Siker sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Komarom VSE are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 13 goluri primite (1,4 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Sarisapi Siker are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 4 goluri primite (1,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Sarisapi Siker stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.92 / 3.70 / 3.20. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 47% pentru Komarom VSE, 24% pentru egal și 28% pentru Sarisapi Siker. Favorită e Komarom VSE. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.50 și sub 2.5 la 2.35, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.50 și Nu la 2.42.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 2,00) și cele deduse din cote (1,80 – 1,36) și ajunge la 1,45 goluri estimate pentru Komarom VSE și 1,68 pentru Sarisapi Siker, adică 3,13 în total. Cu aceste valori, Komarom VSE câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Sarisapi Siker câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Komarom VSE | Sarisapi Siker |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 0,80 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 13 (2,6) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 60% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,45 | 1,68 |
| Șanse de victorie (model) | 33% | 43% |
Goluri estimate
1,45 – 1,68 · total 3,13
1X2 model
33% · 24% · 43%
Peste 2.5 model
61% · cotă corectă 1.64
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 39% · Peste 2.5: 61% · total goluri în 90 de minute
| Komarom VSE ↓ / Sarisapi Si. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,4 | 7,3 | 6,2 | 3,5 | 1,5 | 0,5 |
| 1 | 6,3 | 10,6 | 8,9 | 5,0 | 2,1 | 0,7 |
| 2 | 4,6 | 7,7 | 6,5 | 3,6 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 2,2 | 3,7 | 3,1 | 1,8 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 0,8 | 1,4 | 1,1 | 0,6 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Komarom VSE, coloane = goluri Sarisapi Siker.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Komarom VSE. Komarom VSE primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Komarom VSE e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Komarom VSE 33%, egal 24%, Sarisapi Siker 43%. Peste 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), dar cota 1.50 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.50 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Komarom VSE – Sarisapi Siker?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Komarom VSE – Sarisapi Siker?
Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Komarom VSE – Sarisapi Siker?
Cotele 1X2 sunt 1.92 / 3.70 / 3.20. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Komarom VSE, 24% egal și 28% pentru Sarisapi Siker, cu Komarom VSE favorită la cota 1.92.
Câte goluri se așteaptă în Komarom VSE – Sarisapi Siker?
Modelul nostru estimează 3,13 goluri (1,45 pentru Komarom VSE, 1,68 pentru Sarisapi Siker). Peste 2.5 goluri are 61%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.