Vineri16 octombrie
Live 52 Pune pont

UngariaUngaria · NB III, Group North East

Tiszaujvaros – Diosgyori VTK II

Tiszaujvaros
VEVÎV
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Diosgyori VTK II
ÎÎVVV
12.25 X3.60 22.60
1X1.38 X21.51 121.20

Ultimele 5 / 5: Tiszaujvaros marchează 2.0 și primește 1.2. Diosgyori VTK II 2.2 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 40% · Egal 25% · Oaspete 35%

Goluri / meci

2.0 + 2.2

Peste 2.5

1.53 · forma 60% / 80%

GG

Da 1.50 · Nu 2.42

Analiză Tiszaujvaros – Diosgyori VTK II

Tiszaujvaros o primește pe Diosgyori VTK II sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Tiszaujvaros are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 6 goluri primite (2,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Diosgyori VTK II are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 8 goluri primite (2,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Tiszaujvaros a câștigat 2, Diosgyori VTK II a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 01.03.2026, s-a terminat Diosgyori VTK II 1–3 Tiszaujvaros.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.60 / 2.60. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 40% pentru Tiszaujvaros, 25% pentru egal și 35% pentru Diosgyori VTK II. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.53 și sub 2.5 la 2.27, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.50 și Nu la 2.42.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,70) și cele deduse din cote (1,61 – 1,48) și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Tiszaujvaros și 1,59 pentru Diosgyori VTK II, adică 3,29 în total. Cu aceste valori, Tiszaujvaros câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Diosgyori VTK II câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,1%.

Statistici-cheie
IndicatorTiszaujvarosDiosgyori VTK II
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-13-0-2
Puncte / meci2,001,80
Goluri marcate (medie)10 (2,0)11 (2,2)
Goluri primite (medie)6 (1,2)8 (1,6)
% Peste 2.560%80%
% GG60%80%
Victorii H2H (2 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,701,59
Șanse de victorie (model)41%36%

Goluri estimate

1,70 – 1,59 · total 3,29

1X2 model

41% · 23% · 36%

Peste 2.5 model

64% · cotă corectă 1.56

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Tiszaujvaros ↓ / Diosgyori V. →012345
0 3,7 5,9 4,7 2,5 1,0 0,3
1 6,3 10,1 8,0 4,2 1,7 0,5
2 5,4 8,6 6,8 3,6 1,4 0,5
3 3,1 4,9 3,9 2,0 0,8 0,3
4 1,3 2,1 1,6 0,9 0,3 0,1
5 0,4 0,7 0,6 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tiszaujvaros, coloane = goluri Diosgyori VTK II.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Diosgyori VTK II. Diosgyori VTK II primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Tiszaujvaros 41%, egal 23%, Diosgyori VTK II 36%. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.53 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.50 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
2.2
1.2
Primite / meci
1.6
60%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
80%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Tiszaujvaros – Diosgyori VTK II?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Tiszaujvaros – Diosgyori VTK II?

Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Tiszaujvaros – Diosgyori VTK II?

Cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.60 / 2.60. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Tiszaujvaros, 25% egal și 35% pentru Diosgyori VTK II, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Tiszaujvaros – Diosgyori VTK II?

Modelul nostru estimează 3,29 goluri (1,70 pentru Tiszaujvaros, 1,59 pentru Diosgyori VTK II). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din NB III, Group North East
17.10
13:00
Vasas SC II – Bekescsaba Elore 1.723.75
17.10
14:00
Tiszafured VSE – Mateszalka 2.252.65
17.10
14:00
Komarom VSE – Sarisapi Siker 1.923.20
17.10
14:00
VLS Veszprem – Kiraly Sze 1.773.55
17.10
14:00
Varfuerdoe-G. – Monori SE 1.385.60