Vineri16 octombrie
Live 1 Pune pont

RomaniaRomania · Superscore Liga 3

Dinamo Bucuresti II – Progresul Spartac

Dinamo Bucuresti II
ÎÎÎÎV
15:00 Vineri, 16 octombrie
Progresul Spartac
ÎÎVÎÎ
13.15 X3.50 21.88
1X1.65 X21.23 121.18

Ultimele 5 / 5: Dinamo Bucuresti II marchează 1.2 și primește 2.2. Progresul Spartac 0.8 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 28% · Egal 25% · Oaspete 47%

Goluri / meci

1.2 + 0.8

Peste 2.5

1.56 · forma 80% / 60%

GG

Da 1.54 · Nu 2.22

Analiză Dinamo Bucuresti II – Progresul Spartac

Dinamo Bucuresti II o primește pe Progresul Spartac vineri, 16 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Dinamo Bucuresti II are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 11 goluri primite (1,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Progresul Spartac are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.50 / 1.88. După ce scoatem marja (aproximativ 13,5% pe piața asta), rămân 28% pentru Dinamo Bucuresti II, 25% pentru egal și 47% pentru Progresul Spartac. Favorită e Progresul Spartac. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.56 și sub 2.5 la 2.12, adică 58% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.54 și Nu la 2.22.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,50) și cele deduse din cote (1,28 – 1,71) și ajunge la 1,29 goluri estimate pentru Dinamo Bucuresti II și 1,61 pentru Progresul Spartac, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Dinamo Bucuresti II câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Progresul Spartac câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,4%.

Statistici-cheie
IndicatorDinamo Bucuresti IIProgresul Spartac
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-41-0-4
Puncte / meci0,600,60
Goluri marcate (medie)6 (1,2)4 (0,8)
Goluri primite (medie)11 (2,2)7 (1,4)
% Peste 2.580%60%
% GG60%60%
Goluri estimate (model)1,291,61
Șanse de victorie (model)31%45%

Goluri estimate

1,29 – 1,61 · total 2,90

1X2 model

31% · 24% · 45%

Peste 2.5 model

55% · cotă corectă 1.82

GG model

58% · cotă corectă 1.72

Distribuția golurilor
6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Dinamo Bucu. ↓ / Progresul S. →012345
0 5,5 8,9 7,1 3,8 1,5 0,5
1 7,1 11,4 9,2 4,9 2,0 0,6
2 4,6 7,4 5,9 3,2 1,3 0,4
3 2,0 3,2 2,6 1,4 0,6 0,2
4 0,6 1,0 0,8 0,4 0,2 0,1
5 0,2 0,3 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dinamo Bucuresti II, coloane = goluri Progresul Spartac.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Dinamo Bucuresti II. Dinamo Bucuresti II primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Progresul Spartac e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 13,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.56 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.54 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
0.8
2.2
Primite / meci
1.4
20%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Dinamo Bucuresti II – Progresul Spartac?

Meciul începe vineri, 16 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Dinamo Bucuresti II – Progresul Spartac?

Meciul face parte din Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Dinamo Bucuresti II – Progresul Spartac?

Cotele 1X2 sunt 3.15 / 3.50 / 1.88. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru Dinamo Bucuresti II, 25% egal și 47% pentru Progresul Spartac, cu Progresul Spartac favorită la cota 1.88.

Câte goluri se așteaptă în Dinamo Bucuresti II – Progresul Spartac?

Modelul nostru estimează 2,90 goluri (1,29 pentru Dinamo Bucuresti II, 1,61 pentru Progresul Spartac). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Superscore Liga 3
16.10
15:00
CSM Pascani – Targu Secuiesc 7.701.20
16.10
15:00
Odorheiu Secuiesc – AS USV Iasi 3.301.85
16.10
15:00
Urban Titu – FC Pucioasa 2.502.32
16.10
15:00
FCSB II – Progresul Mogosoaia 4.101.63
16.10
15:00
Inter Ilfov – Oxigen Bucuresti 1.604.00