Inter Ilfov – Oxigen Bucuresti
Ultimele 5 / 5: Inter Ilfov marchează 2.6 și primește 1.4. Oxigen Bucuresti 1.4 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 55% · Egal 23% · Oaspete 22%
Goluri / meci
2.6 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 80% / 60%
GG
Da 1.55 · Nu 2.20
Analiză Inter Ilfov – Oxigen Bucuresti
Inter Ilfov o primește pe Oxigen Bucuresti vineri, 16 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Inter Ilfov are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 7 goluri primite (2,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Oxigen Bucuresti are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.60 / 3.75 / 4.00. După ce scoatem marja (aproximativ 14,2% pe piața asta), rămân 55% pentru Inter Ilfov, 23% pentru egal și 22% pentru Oxigen Bucuresti. Favorită e Inter Ilfov. Pentru GG, Da e la 1.55 și Nu la 2.20.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,80 goluri estimate pentru Inter Ilfov și 1,40 pentru Oxigen Bucuresti, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Inter Ilfov câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Oxigen Bucuresti câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Inter Ilfov | Oxigen Bucuresti |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 80% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,80 | 1,40 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 30% |
Goluri estimate
1,80 – 1,40 · total 3,20
1X2 model
47% · 23% · 30%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
63% · cotă corectă 1.59
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Inter Ilfov ↓ / Oxigen Bucu. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,1 | 5,7 | 4,0 | 1,9 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 7,3 | 10,3 | 7,2 | 3,4 | 1,2 | 0,3 |
| 2 | 6,6 | 9,2 | 6,5 | 3,0 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 4,0 | 5,5 | 3,9 | 1,8 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 1,8 | 2,5 | 1,7 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,6 | 0,9 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Inter Ilfov, coloane = goluri Oxigen Bucuresti.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 14,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.13 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Inter Ilfov – Oxigen Bucuresti?
Meciul începe vineri, 16 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Inter Ilfov – Oxigen Bucuresti?
Meciul face parte din Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Inter Ilfov – Oxigen Bucuresti?
Cotele 1X2 sunt 1.60 / 3.75 / 4.00. Fără marjă, asta înseamnă 55% pentru Inter Ilfov, 23% egal și 22% pentru Oxigen Bucuresti, cu Inter Ilfov favorită la cota 1.60.
Câte goluri se așteaptă în Inter Ilfov – Oxigen Bucuresti?
Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,80 pentru Inter Ilfov, 1,40 pentru Oxigen Bucuresti). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.