CSM Pascani – Targu Secuiesc
Ultimele 5 / 5: CSM Pascani marchează 1.0 și primește 3.2. Targu Secuiesc 2.8 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 11% · Egal 17% · Oaspete 72%
Goluri / meci
1.0 + 2.8
Peste 2.5
— · forma 60% / 100%
GG
Da 1.72 · Nu 1.92
Analiză CSM Pascani – Targu Secuiesc
CSM Pascani o primește pe Targu Secuiesc vineri, 16 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CSM Pascani are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 16 goluri primite (1,0 marcate și 3,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Targu Secuiesc are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 7 goluri primite (2,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Targu Secuiesc stă mai bine, cu o diferență de 2,00 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 7.70 / 5.25 / 1.20. După ce scoatem marja (aproximativ 15,4% pe piața asta), rămân 11% pentru CSM Pascani, 17% pentru egal și 72% pentru Targu Secuiesc. Favorită e Targu Secuiesc. Pentru GG, Da e la 1.72 și Nu la 1.92.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru CSM Pascani și 3,00 pentru Targu Secuiesc, adică 4,20 în total. Cu aceste valori, CSM Pascani câștigă în 12% din cazuri, egalul iese în 14%, iar Targu Secuiesc câștigă în 74%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,1%.
| Indicator | CSM Pascani | Targu Secuiesc |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-2-3 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 0,40 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 14 (2,8) |
| Goluri primite (medie) | 16 (3,2) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 100% |
| % GG | 80% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,20 | 3,00 |
| Șanse de victorie (model) | 12% | 74% |
Goluri estimate
1,20 – 3,00 · total 4,20
1X2 model
12% · 14% · 74%
Peste 2.5 model
79% · cotă corectă 1.27
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute
| CSM Pascani ↓ / Targu Secui. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,5 | 4,5 | 6,7 | 6,7 | 5,1 | 3,0 |
| 1 | 1,8 | 5,4 | 8,1 | 8,1 | 6,1 | 3,6 |
| 2 | 1,1 | 3,2 | 4,9 | 4,9 | 3,6 | 2,2 |
| 3 | 0,4 | 1,3 | 1,9 | 1,9 | 1,5 | 0,9 |
| 4 | 0,1 | 0,4 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | 0,3 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CSM Pascani, coloane = goluri Targu Secuiesc.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: CSM Pascani. CSM Pascani primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 15,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Targu Secuiesc are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27). Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.72 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe CSM Pascani – Targu Secuiesc?
Meciul începe vineri, 16 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CSM Pascani – Targu Secuiesc?
Meciul face parte din Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CSM Pascani – Targu Secuiesc?
Cotele 1X2 sunt 7.70 / 5.25 / 1.20. Fără marjă, asta înseamnă 11% pentru CSM Pascani, 17% egal și 72% pentru Targu Secuiesc, cu Targu Secuiesc favorită la cota 1.20.
Câte goluri se așteaptă în CSM Pascani – Targu Secuiesc?
Modelul nostru estimează 4,20 goluri (1,20 pentru CSM Pascani, 3,00 pentru Targu Secuiesc). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–2.