Vineri16 octombrie
Live 1 Pune pont

RomaniaRomania · Superscore Liga 3

FCSB II – Progresul Mogosoaia

FCSB II
EÎÎÎV
15:00 Vineri, 16 octombrie
Progresul Mogosoaia
VEEÎÎ
14.10 X3.60 21.63
1X1.92 X21.12 121.17

Ultimele 5 / 5: FCSB II marchează 1.4 și primește 2.0. Progresul Mogosoaia 1.2 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 21% · Egal 24% · Oaspete 54%

Goluri / meci

1.4 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 100% / 60%

GG

Da 1.53 · Nu 2.22

Analiză FCSB II – Progresul Mogosoaia

FCSB II o primește pe Progresul Mogosoaia vineri, 16 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

FCSB II are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 10 goluri primite (1,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Progresul Mogosoaia are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (1,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.10 / 3.60 / 1.63. După ce scoatem marja (aproximativ 13,5% pe piața asta), rămân 21% pentru FCSB II, 24% pentru egal și 54% pentru Progresul Mogosoaia. Favorită e Progresul Mogosoaia. Pentru GG, Da e la 1.53 și Nu la 2.22.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru FCSB II și 1,60 pentru Progresul Mogosoaia, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, FCSB II câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Progresul Mogosoaia câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 17 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorFCSB IIProgresul Mogosoaia
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-31-2-2
Puncte / meci0,801,00
Goluri marcate (medie)7 (1,4)6 (1,2)
Goluri primite (medie)10 (2,0)9 (1,8)
% Peste 2.5100%60%
% GG100%60%
Goluri estimate (model)1,601,60
Șanse de victorie (model)38%38%

Goluri estimate

1,60 – 1,60 · total 3,20

1X2 model

38% · 24% · 38%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

64% · cotă corectă 1.56

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
FCSB II ↓ / Progresul M. →012345
0 4,1 6,5 5,2 2,8 1,1 0,4
1 6,5 10,4 8,3 4,5 1,8 0,6
2 5,2 8,3 6,7 3,6 1,4 0,5
3 2,8 4,5 3,6 1,9 0,8 0,2
4 1,1 1,8 1,4 0,8 0,3 0,1
5 0,4 0,6 0,5 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FCSB II, coloane = goluri Progresul Mogosoaia.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: FCSB II. FCSB II primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Progresul Mogosoaia. Progresul Mogosoaia primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Progresul Mogosoaia e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 13,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: FCSB II 38%, egal 24%, Progresul Mogosoaia 38%. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.53 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.2
2.0
Primite / meci
1.8
20%
Victorii
20%
100%
Peste 2.5
60%
100%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe FCSB II – Progresul Mogosoaia?

Meciul începe vineri, 16 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă FCSB II – Progresul Mogosoaia?

Meciul face parte din Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre FCSB II – Progresul Mogosoaia?

Cotele 1X2 sunt 4.10 / 3.60 / 1.63. Fără marjă, asta înseamnă 21% pentru FCSB II, 24% egal și 54% pentru Progresul Mogosoaia, cu Progresul Mogosoaia favorită la cota 1.63.

Câte goluri se așteaptă în FCSB II – Progresul Mogosoaia?

Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,60 pentru FCSB II, 1,60 pentru Progresul Mogosoaia). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Superscore Liga 3
16.10
15:00
CSM Pascani – Targu Secuiesc 7.701.20
16.10
15:00
Odorheiu Secuiesc – AS USV Iasi 3.301.85
16.10
15:00
Urban Titu – FC Pucioasa 2.502.32
16.10
15:00
Inter Ilfov – Oxigen Bucuresti 1.604.00