Kids Tampa Brasov – ARO Muscelul Campulung
Ultimele 5 / 5: Kids Tampa Brasov marchează 0.2 și primește 2.2. ARO Muscelul Campulung 1.8 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 12% · Egal 16% · Oaspete 72%
Goluri / meci
0.2 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 20% / 40%
GG
Da 1.95 · Nu 1.70
Analiză Kids Tampa Brasov – ARO Muscelul Campulung
Kids Tampa Brasov – ARO Muscelul Campulung se joacă acum, în Superscore Liga 3 (Romania), cu start vineri, 16 octombrie, ora 15:00. Mai jos e analiza de dinainte de meci: forma recentă, întâlnirile directe, ce spun cotele și un model Poisson care estimează golurile și scorurile probabile.
Kids Tampa Brasov are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 11 goluri primite (0,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. ARO Muscelul Campulung are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 6 goluri primite (1,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, ARO Muscelul Campulung stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Kids Tampa Brasov a câștigat 0, ARO Muscelul Campulung a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 1. Ultima întâlnire, pe 06.08.2025, s-a terminat ARO Muscelul Campulung 1–0 Kids Tampa Brasov.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 7.30 / 5.45 / 1.21. După ce scoatem marja (aproximativ 14,7% pe piața asta), rămân 12% pentru Kids Tampa Brasov, 16% pentru egal și 72% pentru ARO Muscelul Campulung. Favorită e ARO Muscelul Campulung. Pentru GG, Da e la 1.95 și Nu la 1.70.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,70 goluri estimate pentru Kids Tampa Brasov și 2,00 pentru ARO Muscelul Campulung, adică 2,70 în total. Cu aceste valori, Kids Tampa Brasov câștigă în 12% din cazuri, egalul iese în 20%, iar ARO Muscelul Campulung câștigă în 68%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 13,4%.
| Indicator | Kids Tampa Brasov | ARO Muscelul Campulung |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-0-5 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 0,00 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 1 (0,2) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 20% | 40% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 0,70 | 2,00 |
| Șanse de victorie (model) | 12% | 68% |
Goluri estimate
0,70 – 2,00 · total 2,70
1X2 model
12% · 20% · 68%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
44% · cotă corectă 2.27
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Kids Tampa . ↓ / ARO Muscelu. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 13,4 | 13,4 | 9,0 | 4,5 | 1,8 |
| 1 | 4,7 | 9,4 | 9,4 | 6,3 | 3,1 | 1,3 |
| 2 | 1,6 | 3,3 | 3,3 | 2,2 | 1,1 | 0,4 |
| 3 | 0,4 | 0,8 | 0,8 | 0,5 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Kids Tampa Brasov, coloane = goluri ARO Muscelul Campulung.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Kids Tampa Brasov. Kids Tampa Brasov primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Kids Tampa Brasov. Kids Tampa Brasov a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Favorit fără formă. ARO Muscelul Campulung e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 14,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie ARO Muscelul Campulung are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 0–1 (13,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 06.08.25 | ARO Muscelul Campulung – Kids Tampa Brasov | — | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Kids Tampa Brasov – ARO Muscelul Campulung?
Meciul începe vineri, 16 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Kids Tampa Brasov – ARO Muscelul Campulung?
Meciul face parte din Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Kids Tampa Brasov – ARO Muscelul Campulung?
Cotele 1X2 sunt 7.30 / 5.45 / 1.21. Fără marjă, asta înseamnă 12% pentru Kids Tampa Brasov, 16% egal și 72% pentru ARO Muscelul Campulung, cu ARO Muscelul Campulung favorită la cota 1.21.
Câte goluri se așteaptă în Kids Tampa Brasov – ARO Muscelul Campulung?
Modelul nostru estimează 2,70 goluri (0,70 pentru Kids Tampa Brasov, 2,00 pentru ARO Muscelul Campulung). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor este 0–1.