Vineri16 octombrie
Live 52 Pune pont

UngariaUngaria · NB III, Group North East

Vasas SC II – Bekescsaba Elore

Vasas SC II
ÎVVVÎ
13:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Bekescsaba Elore
VÎVVE
11.72 X3.80 23.75
1X1.19 X21.90 121.18

Ultimele 5 / 5: Vasas SC II marchează 2.2 și primește 0.6. Bekescsaba Elore 2.2 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 52% · Egal 24% · Oaspete 24%

Goluri / meci

2.2 + 2.2

Peste 2.5

1.53 · forma 40% / 60%

GG

Da 1.56 · Nu 2.27

Analiză Vasas SC II – Bekescsaba Elore

Vasas SC II o primește pe Bekescsaba Elore sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Vasas SC II are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 3 goluri primite (2,2 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Bekescsaba Elore are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 4 goluri primite (2,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Vasas SC II a câștigat 0, Bekescsaba Elore a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 26.05.2024, s-a terminat Bekescsaba Elore 2–1 Vasas SC II.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.72 / 3.80 / 3.75. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 52% pentru Vasas SC II, 24% pentru egal și 24% pentru Bekescsaba Elore. Favorită e Vasas SC II. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.53 și sub 2.5 la 2.30, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.56 și Nu la 2.27.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,40) și cele deduse din cote (1,89 – 1,22) și ajunge la 1,69 goluri estimate pentru Vasas SC II și 1,31 pentru Bekescsaba Elore, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Vasas SC II câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Bekescsaba Elore câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%.

Statistici-cheie
IndicatorVasas SC IIBekescsaba Elore
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-23-1-1
Puncte / meci1,802,00
Goluri marcate (medie)11 (2,2)11 (2,2)
Goluri primite (medie)3 (0,6)4 (0,8)
% Peste 2.540%60%
% GG0%40%
Victorii H2H (1 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,691,31
Șanse de victorie (model)46%30%

Goluri estimate

1,69 – 1,31 · total 3,00

1X2 model

46% · 24% · 30%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

60% · cotă corectă 1.67

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Vasas SC II ↓ / Bekescsaba . →012345
0 5,0 6,5 4,3 1,9 0,6 0,2
1 8,4 11,0 7,2 3,2 1,0 0,3
2 7,1 9,3 6,1 2,7 0,9 0,2
3 4,0 5,2 3,4 1,5 0,5 0,1
4 1,7 2,2 1,5 0,6 0,2 0,1
5 0,6 0,7 0,5 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Vasas SC II, coloane = goluri Bekescsaba Elore.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.19 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.53 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.56 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
2.2
0.6
Primite / meci
0.8
60%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
60%
0%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Vasas SC II – Bekescsaba Elore?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Vasas SC II – Bekescsaba Elore?

Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Vasas SC II – Bekescsaba Elore?

Cotele 1X2 sunt 1.72 / 3.80 / 3.75. Fără marjă, asta înseamnă 52% pentru Vasas SC II, 24% egal și 24% pentru Bekescsaba Elore, cu Vasas SC II favorită la cota 1.72.

Câte goluri se așteaptă în Vasas SC II – Bekescsaba Elore?

Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,69 pentru Vasas SC II, 1,31 pentru Bekescsaba Elore). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din NB III, Group North East
17.10
14:00
Tiszafured VSE – Mateszalka 2.252.65
17.10
14:00
Tiszaujvaros – Diosgyori VTK II 2.252.60
17.10
14:00
Komarom VSE – Sarisapi Siker 1.923.20
17.10
14:00
VLS Veszprem – Kiraly Sze 1.773.55
17.10
14:00
Varfuerdoe-G. – Monori SE 1.385.60