Voluntari II – Omega Bucuresti
Ultimele 5 / 5: Voluntari II marchează 1.6 și primește 1.8. Omega Bucuresti 1.4 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 17% · Egal 22% · Oaspete 61%
Goluri / meci
1.6 + 1.4
Peste 2.5
1.77 · forma 80% / 40%
GG
Da 1.92 · Nu 1.73
Analiză Voluntari II – Omega Bucuresti
Voluntari II – Omega Bucuresti se joacă acum, în Superscore Liga 3 (Romania), cu start vineri, 16 octombrie, ora 15:00. Mai jos e analiza de dinainte de meci: forma recentă, întâlnirile directe, ce spun cotele și un model Poisson care estimează golurile și scorurile probabile.
Voluntari II are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 9 goluri primite (1,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Omega Bucuresti are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 3 goluri primite (1,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Omega Bucuresti stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.20 / 3.90 / 1.44. După ce scoatem marja (aproximativ 14,3% pe piața asta), rămân 17% pentru Voluntari II, 22% pentru egal și 61% pentru Omega Bucuresti. Favorită e Omega Bucuresti. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.77 și sub 2.5 la 1.87, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.92 și Nu la 1.73.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,60) și cele deduse din cote (0,87 – 1,86) și ajunge la 0,98 goluri estimate pentru Voluntari II și 1,73 pentru Omega Bucuresti, adică 2,71 în total. Cu aceste valori, Voluntari II câștigă în 21% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Omega Bucuresti câștigă în 55%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 11,5%.
| Indicator | Voluntari II | Omega Bucuresti |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 1,40 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 80% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 0,98 | 1,73 |
| Șanse de victorie (model) | 21% | 55% |
Goluri estimate
0,98 – 1,73 · total 2,71
1X2 model
21% · 24% · 55%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
51% · cotă corectă 1.96
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Voluntari II ↓ / Omega Bucur. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 11,5 | 10,0 | 5,7 | 2,5 | 0,9 |
| 1 | 6,5 | 11,3 | 9,8 | 5,6 | 2,4 | 0,8 |
| 2 | 3,2 | 5,5 | 4,8 | 2,8 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 1,0 | 1,8 | 1,6 | 0,9 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Voluntari II, coloane = goluri Omega Bucuresti.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Voluntari II. Voluntari II primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 14,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Omega Bucuresti are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.44 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 0–1 (11,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Voluntari II – Omega Bucuresti?
Meciul începe vineri, 16 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Voluntari II – Omega Bucuresti?
Meciul face parte din Superscore Liga 3 (Romania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Voluntari II – Omega Bucuresti?
Cotele 1X2 sunt 5.20 / 3.90 / 1.44. Fără marjă, asta înseamnă 17% pentru Voluntari II, 22% egal și 61% pentru Omega Bucuresti, cu Omega Bucuresti favorită la cota 1.44.
Câte goluri se așteaptă în Voluntari II – Omega Bucuresti?
Modelul nostru estimează 2,71 goluri (0,98 pentru Voluntari II, 1,73 pentru Omega Bucuresti). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 51%, iar cel mai probabil scor este 0–1.