Ungaria · NB III, Group North East
Varfuerdoe-G. – Monori SE
Ultimele 5 / 5: Varfuerdoe-G. marchează 2.6 și primește 1.6. Monori SE 2.0 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 65% · Egal 19% · Oaspete 16%
Goluri / meci
2.6 + 2.0
Peste 2.5
1.41 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.61 · Nu 2.17
Analiză Varfuerdoe-G. – Monori SE
Varfuerdoe-G. o primește pe Monori SE sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Varfuerdoe-G. are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 8 goluri primite (2,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Monori SE are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 10 goluri primite (2,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Varfuerdoe-G. stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Varfuerdoe-G. a câștigat 0, Monori SE a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 10.05.2026, s-a terminat Varfuerdoe-G. 1–2 Monori SE.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.38 / 4.65 / 5.60. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 65% pentru Varfuerdoe-G., 19% pentru egal și 16% pentru Monori SE. Favorită e Varfuerdoe-G.. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.41 și sub 2.5 la 2.57, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.61 și Nu la 2.17.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,30 – 1,80) și cele deduse din cote (2,28 – 1,05) și ajunge la 2,29 goluri estimate pentru Varfuerdoe-G. și 1,42 pentru Monori SE, adică 3,71 în total. Cu aceste valori, Varfuerdoe-G. câștigă în 57% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Monori SE câștigă în 23%. Peste 2.5 goluri are 72%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Varfuerdoe-G. | Monori SE |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 2,40 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 2,29 | 1,42 |
| Șanse de victorie (model) | 57% | 23% |
Goluri estimate
2,29 – 1,42 · total 3,71
1X2 model
57% · 20% · 23%
Peste 2.5 model
72% · cotă corectă 1.39
GG model
68% · cotă corectă 1.47
Sub 2.5: 28% · Peste 2.5: 72% · total goluri în 90 de minute
| Varfuerdoe-. ↓ / Monori SE → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,4 | 3,5 | 2,5 | 1,2 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 5,6 | 8,0 | 5,7 | 2,7 | 0,9 | 0,3 |
| 2 | 6,4 | 9,1 | 6,5 | 3,1 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 4,9 | 7,0 | 4,9 | 2,3 | 0,8 | 0,2 |
| 4 | 2,8 | 4,0 | 2,8 | 1,3 | 0,5 | 0,1 |
| 5 | 1,3 | 1,8 | 1,3 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Varfuerdoe-G., coloane = goluri Monori SE.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Varfuerdoe-G.. Varfuerdoe-G. primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Monori SE. Monori SE primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,10 goluri, cotele doar 3,33. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,3 goluri, față de 3,71 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Varfuerdoe-G. are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.41 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.61 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 10.05.26 | Varfuerdoe-G. – Monori SE | 0–0 | 1–2 |
| 26.10.25 | Monori SE – Varfuerdoe-G. | 2–0 | 2–1 |
| 16.03.25 | Monori SE – Varfuerdoe-G. | — | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Varfuerdoe-G. – Monori SE?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Varfuerdoe-G. – Monori SE?
Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Varfuerdoe-G. – Monori SE?
Cotele 1X2 sunt 1.38 / 4.65 / 5.60. Fără marjă, asta înseamnă 65% pentru Varfuerdoe-G., 19% egal și 16% pentru Monori SE, cu Varfuerdoe-G. favorită la cota 1.38.
Câte goluri se așteaptă în Varfuerdoe-G. – Monori SE?
Modelul nostru estimează 3,71 goluri (2,29 pentru Varfuerdoe-G., 1,42 pentru Monori SE). Peste 2.5 goluri are 72%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 2–1.