Vineri16 octombrie
Live 52 Pune pont

UngariaUngaria · NB III, Group North East

Ivancsa KSE – MTK Budapesta II

Ivancsa KSE
ÎVVVÎ
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
MTK Budapesta II
VÎÎVV
12.47 X3.70 22.32
1X1.48 X21.42 121.20

Ultimele 5 / 5: Ivancsa KSE marchează 2.2 și primește 1.8. MTK Budapesta II 2.2 / 2.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 37% · Egal 24% · Oaspete 39%

Goluri / meci

2.2 + 2.2

Peste 2.5

1.49 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.47 · Nu 2.50

Analiză Ivancsa KSE – MTK Budapesta II

Ivancsa KSE o primește pe MTK Budapesta II sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Ivancsa KSE are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 9 goluri primite (2,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. MTK Budapesta II are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 10 goluri primite (2,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Ivancsa KSE a câștigat 1, MTK Budapesta II a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 10.05.2026, s-a terminat Ivancsa KSE 0–0 MTK Budapesta II.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.70 / 2.32. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 37% pentru Ivancsa KSE, 24% pentru egal și 39% pentru MTK Budapesta II. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.49 și sub 2.5 la 2.37, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.47 și Nu la 2.50.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 2,00) și cele deduse din cote (1,56 – 1,61) și ajunge la 1,83 goluri estimate pentru Ivancsa KSE și 1,81 pentru MTK Budapesta II, adică 3,64 în total. Cu aceste valori, Ivancsa KSE câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 22%, iar MTK Budapesta II câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,7%.

Statistici-cheie
IndicatorIvancsa KSEMTK Budapesta II
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-23-0-2
Puncte / meci1,801,80
Goluri marcate (medie)11 (2,2)11 (2,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)10 (2,0)
% Peste 2.580%80%
% GG60%60%
Victorii H2H (4 meciuri)12
Goluri estimate (model)1,831,81
Șanse de victorie (model)39%39%

Goluri estimate

1,83 – 1,81 · total 3,64

1X2 model

39% · 22% · 39%

Peste 2.5 model

70% · cotă corectă 1.43

GG model

70% · cotă corectă 1.43

Distribuția golurilor
3%0
10%1
17%2
21%3
19%4
30%5+

Sub 2.5: 30% · Peste 2.5: 70% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Ivancsa KSE ↓ / MTK Budapes. →012345
0 2,6 4,8 4,3 2,6 1,2 0,4
1 4,8 8,7 7,9 4,7 2,1 0,8
2 4,4 8,0 7,2 4,3 2,0 0,7
3 2,7 4,9 4,4 2,7 1,2 0,4
4 1,2 2,2 2,0 1,2 0,5 0,2
5 0,4 0,8 0,7 0,4 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ivancsa KSE, coloane = goluri MTK Budapesta II.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Ivancsa KSE. Ivancsa KSE primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: MTK Budapesta II. MTK Budapesta II primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,10 goluri, cotele doar 3,17. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,3 goluri, față de 3,64 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Ivancsa KSE 39%, egal 22%, MTK Budapesta II 39%. Peste 2.5 goluri are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.49 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.47 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
2.2
1.8
Primite / meci
2.0
60%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
80%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Ivancsa KSE – MTK Budapesta II?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Ivancsa KSE – MTK Budapesta II?

Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Ivancsa KSE – MTK Budapesta II?

Cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.70 / 2.32. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru Ivancsa KSE, 24% egal și 39% pentru MTK Budapesta II, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Ivancsa KSE – MTK Budapesta II?

Modelul nostru estimează 3,64 goluri (1,83 pentru Ivancsa KSE, 1,81 pentru MTK Budapesta II). Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din NB III, Group North East
17.10
13:00
Vasas SC II – Bekescsaba Elore 1.723.75
17.10
14:00
Tiszafured VSE – Mateszalka 2.252.65
17.10
14:00
Tiszaujvaros – Diosgyori VTK II 2.252.60
17.10
14:00
Komarom VSE – Sarisapi Siker 1.923.20
17.10
14:00
VLS Veszprem – Kiraly Sze 1.773.55