Duminică18 octombrie
Live 29 Pune pont

SpaniaSpania · U19 Division de Honor Juvenil

Deportivo de A Coruna U19 – SD Compostela U19

13:00 Duminică, 18 octombrie
SD Compostela U19
VVÎÎÎ
11.11 X7.20 214.00
1X— X24.75 121.04

Ultimele 5 / 5: Deportivo de A Coruna U19 marchează 1.6 și primește 0.8. SD Compostela U19 1.4 / 2.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 81% · Egal 12% · Oaspete 6%

Goluri / meci

1.6 + 1.4

Peste 2.5

— · forma 60% / 80%

GG

—

Analiză Deportivo de A Coruna U19 – SD Compostela U19

Deportivo de A Coruna U19 o primește pe SD Compostela U19 duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Deportivo de A Coruna U19 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 4 goluri primite (1,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. SD Compostela U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 12 goluri primite (1,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Deportivo de A Coruna U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Deportivo de A Coruna U19 a câștigat 2, SD Compostela U19 a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 21.03.2026, s-a terminat Deportivo de A Coruna U19 4–2 SD Compostela U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.11 / 7.20 / 14.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 81% pentru Deportivo de A Coruna U19, 12% pentru egal și 6% pentru SD Compostela U19. Favorită e Deportivo de A Coruna U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Deportivo de A Coruna U19 și 1,10 pentru SD Compostela U19, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Deportivo de A Coruna U19 câștigă în 58% din cazuri, egalul iese în 22%, iar SD Compostela U19 câștigă în 20%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 23 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorDeportivo de A Coruna U19SD Compostela U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-22-0-3
Puncte / meci1,801,20
Goluri marcate (medie)8 (1,6)7 (1,4)
Goluri primite (medie)4 (0,8)12 (2,4)
% Peste 2.560%80%
% GG40%40%
Victorii H2H (3 meciuri)20
Goluri estimate (model)2,001,10
Șanse de victorie (model)58%20%

Goluri estimate

2,00 – 1,10 · total 3,10

1X2 model

58% · 22% · 20%

Peste 2.5 model

59% · cotă corectă 1.69

GG model

58% · cotă corectă 1.72

Distribuția golurilor
5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Deportivo d. ↓ / SD Composte. →012345
0 4,5 5,0 2,7 1,0 0,3 0,1
1 9,0 9,9 5,5 2,0 0,5 0,1
2 9,0 9,9 5,5 2,0 0,5 0,1
3 6,0 6,6 3,6 1,3 0,4 0,1
4 3,0 3,3 1,8 0,7 0,2 0,0
5 1,2 1,3 0,7 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Deportivo de A Coruna U19, coloane = goluri SD Compostela U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: SD Compostela U19. SD Compostela U19 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Deportivo de A Coruna U19 are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.11 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69). Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
1.4
0.8
Primite / meci
2.4
60%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
80%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Deportivo de A Coruna U19 – SD Compostela U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Deportivo de A Coruna U19 – SD Compostela U19?

Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Deportivo de A Coruna U19 – SD Compostela U19?

Cotele 1X2 sunt 1.11 / 7.20 / 14.00. Fără marjă, asta înseamnă 81% pentru Deportivo de A Coruna U19, 12% egal și 6% pentru SD Compostela U19, cu Deportivo de A Coruna U19 favorită la cota 1.11.

Câte goluri se așteaptă în Deportivo de A Coruna U19 – SD Compostela U19?

Modelul nostru estimează 3,10 goluri (2,00 pentru Deportivo de A Coruna U19, 1,10 pentru SD Compostela U19). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din U19 Division de Honor Juvenil
18.10
13:00
Calavera U19 – San Felix U19 1.693.90
18.10
13:00
Valencia U19 – Ucam Murcia U19 1.307.50
18.10
14:30
Elche U19 – Patacona CF U19 1.307.20