Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

SpaniaSpania · U19 Division de Honor Juvenil

UD Logrones Promesas U19 – SD Leioa U19

13:00 Duminică, 18 octombrie
SD Leioa U19
ÎÎEÎV
12.02 X3.60 22.95
1X1.30 X21.63 121.20

Ultimele 5 / 5: UD Logrones Promesas U19 marchează 1.2 și primește 2.8. SD Leioa U19 1.8 / 2.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 45% · Egal 25% · Oaspete 30%

Goluri / meci

1.2 + 1.8

Peste 2.5

— · forma 100% / 100%

GG

—

Analiză UD Logrones Promesas U19 – SD Leioa U19

UD Logrones Promesas U19 o primește pe SD Leioa U19 duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

UD Logrones Promesas U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 14 goluri primite (1,2 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. SD Leioa U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 13 goluri primite (1,8 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, UD Logrones Promesas U19 a câștigat 1, SD Leioa U19 a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 6,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 22.03.2026, s-a terminat UD Logrones Promesas U19 2–2 SD Leioa U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.60 / 2.95. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 45% pentru UD Logrones Promesas U19, 25% pentru egal și 30% pentru SD Leioa U19. Favorită e UD Logrones Promesas U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,90 goluri estimate pentru UD Logrones Promesas U19 și 2,30 pentru SD Leioa U19, adică 4,20 în total. Cu aceste valori, UD Logrones Promesas U19 câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 20%, iar SD Leioa U19 câștigă în 48%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorUD Logrones Promesas U19SD Leioa U19
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-31-1-3
Puncte / meci0,800,80
Goluri marcate (medie)6 (1,2)9 (1,8)
Goluri primite (medie)14 (2,8)13 (2,6)
% Peste 2.5100%100%
% GG80%100%
Victorii H2H (2 meciuri)10
Goluri estimate (model)1,902,30
Șanse de victorie (model)32%48%

Goluri estimate

1,90 – 2,30 · total 4,20

1X2 model

32% · 20% · 48%

Peste 2.5 model

79% · cotă corectă 1.27

GG model

77% · cotă corectă 1.30

Distribuția golurilor
2%0
6%1
13%2
19%3
19%4
41%5+

Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
UD Logrones. ↓ / SD Leioa U19 →012345
0 1,5 3,4 4,0 3,0 1,7 0,8
1 2,8 6,6 7,5 5,8 3,3 1,5
2 2,7 6,2 7,2 5,5 3,2 1,5
3 1,7 3,9 4,5 3,5 2,0 0,9
4 0,8 1,9 2,2 1,7 0,9 0,4
5 0,3 0,7 0,8 0,6 0,4 0,2

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri UD Logrones Promesas U19, coloane = goluri SD Leioa U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: UD Logrones Promesas U19. UD Logrones Promesas U19 primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: SD Leioa U19. SD Leioa U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. UD Logrones Promesas U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.63 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27). Ambele marchează (GG) are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.8
2.8
Primite / meci
2.6
20%
Victorii
20%
100%
Peste 2.5
100%
80%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe UD Logrones Promesas U19 – SD Leioa U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă UD Logrones Promesas U19 – SD Leioa U19?

Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre UD Logrones Promesas U19 – SD Leioa U19?

Cotele 1X2 sunt 2.02 / 3.60 / 2.95. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru UD Logrones Promesas U19, 25% egal și 30% pentru SD Leioa U19, cu UD Logrones Promesas U19 favorită la cota 2.02.

Câte goluri se așteaptă în UD Logrones Promesas U19 – SD Leioa U19?

Modelul nostru estimează 4,20 goluri (1,90 pentru UD Logrones Promesas U19, 2,30 pentru SD Leioa U19). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din U19 Division de Honor Juvenil
17.10
17:00
CE Sabadell U19 – Osasuna U19 1.923.30
17.10
17:00
Castellon U19 – CD Roda U19 1.504.85