Spania · U19 Division de Honor Juvenil
Calavera U19 – San Felix U19
Ultimele 5 / 5: Calavera U19 marchează 2.0 și primește 1.6. San Felix U19 1.6 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 53% · Egal 24% · Oaspete 23%
Goluri / meci
2.0 + 1.6
Peste 2.5
— · forma 80% / 100%
GG
—
Analiză Calavera U19 – San Felix U19
Calavera U19 o primește pe San Felix U19 duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Calavera U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. San Felix U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Calavera U19 a câștigat 1, San Felix U19 a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 08.03.2026, s-a terminat San Felix U19 3–1 Calavera U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.69 / 3.80 / 3.90. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 53% pentru Calavera U19, 24% pentru egal și 23% pentru San Felix U19. Favorită e Calavera U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Calavera U19 și 1,60 pentru San Felix U19, adică 3,30 în total. Cu aceste valori, Calavera U19 câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 23%, iar San Felix U19 câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Calavera U19 | San Felix U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 1,60 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 100% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 41% | 36% |
Goluri estimate
1,70 – 1,60 · total 3,30
1X2 model
41% · 23% · 36%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
65% · cotă corectă 1.54
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Calavera U19 ↓ / San Felix U. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,7 | 5,9 | 4,7 | 2,5 | 1,0 | 0,3 |
| 1 | 6,3 | 10,0 | 8,0 | 4,3 | 1,7 | 0,5 |
| 2 | 5,3 | 8,5 | 6,8 | 3,6 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 3,0 | 4,8 | 3,9 | 2,1 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 1,3 | 2,1 | 1,6 | 0,9 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,4 | 0,7 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Calavera U19, coloane = goluri San Felix U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Calavera U19. Calavera U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Calavera U19 41%, egal 23%, San Felix U19 36%. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56). Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.03.26 | San Felix U19 – Calavera U19 | 2–0 | 3–1 |
| 09.11.25 | Calavera U19 – San Felix U19 | — | 1–1 |
| 27.04.25 | San Felix U19 – Calavera U19 | — | 1–2 |
| 07.12.24 | Calavera U19 – San Felix U19 | 0–1 | 0–1 |
| 27.04.24 | San Felix U19 – Calavera U19 | 1–1 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Calavera U19 – San Felix U19?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Calavera U19 – San Felix U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Calavera U19 – San Felix U19?
Cotele 1X2 sunt 1.69 / 3.80 / 3.90. Fără marjă, asta înseamnă 53% pentru Calavera U19, 24% egal și 23% pentru San Felix U19, cu Calavera U19 favorită la cota 1.69.
Câte goluri se așteaptă în Calavera U19 – San Felix U19?
Modelul nostru estimează 3,30 goluri (1,70 pentru Calavera U19, 1,60 pentru San Felix U19). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.