Brazilia · Copa Santa Catarina
Hercilio Luz – Barra SC
Ultimele 5 / 5: Hercilio Luz marchează 2.2 și primește 1.8. Barra SC 2.0 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 40% · Egal 26% · Oaspete 34%
Goluri / meci
2.2 + 2.0
Peste 2.5
1.56 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.50 · Nu 2.42
Analiză Hercilio Luz – Barra SC
Hercilio Luz o primește pe Barra SC duminică, 18 octombrie, ora 00:00 (ora României), în Copa Santa Catarina (Brazilia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hercilio Luz are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 9 goluri primite (2,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Barra SC are un bilanț de 0-4-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 11 goluri primite (2,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Hercilio Luz stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Hercilio Luz a câștigat 1, Barra SC a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 30.01.2025, s-a terminat Barra SC 1–1 Hercilio Luz.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.45 / 2.62. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 40% pentru Hercilio Luz, 26% pentru egal și 34% pentru Barra SC. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.56 și sub 2.5 la 2.25, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.50 și Nu la 2.42.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,20 – 1,90) și cele deduse din cote (1,59 – 1,47) și ajunge la 1,90 goluri estimate pentru Hercilio Luz și 1,69 pentru Barra SC, adică 3,59 în total. Cu aceste valori, Hercilio Luz câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Barra SC câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,9%.
| Indicator | Hercilio Luz | Barra SC |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 0-4-1 |
| Puncte / meci | 1,80 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 80% | 100% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,90 | 1,69 |
| Șanse de victorie (model) | 43% | 35% |
Goluri estimate
1,90 – 1,69 · total 3,59
1X2 model
43% · 22% · 35%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Hercilio Luz ↓ / Barra SC → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,8 | 4,7 | 3,9 | 2,2 | 0,9 | 0,3 |
| 1 | 5,2 | 8,9 | 7,5 | 4,2 | 1,8 | 0,6 |
| 2 | 5,0 | 8,4 | 7,1 | 4,0 | 1,7 | 0,6 |
| 3 | 3,2 | 5,3 | 4,5 | 2,5 | 1,1 | 0,4 |
| 4 | 1,5 | 2,5 | 2,1 | 1,2 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,6 | 1,0 | 0,8 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hercilio Luz, coloane = goluri Barra SC.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Hercilio Luz. Hercilio Luz primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Barra SC. Barra SC primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,10 goluri, cotele doar 3,06. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,0 goluri, față de 3,59 cât estimează modelul acum.
- Meci de cupă. În cupe apar rotații și meciuri decise la general, iar modelul calculează doar cele 90 de minute.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Hercilio Luz 43%, egal 22%, Barra SC 35%. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.56 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.50 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 30.01.25 | Barra SC – Hercilio Luz | 0–1 | 1–1 |
| 07.09.24 | Hercilio Luz – Barra SC | 1–0 | 2–0 |
| 23.06.24 | Hercilio Luz – Barra SC | 0–0 | 0–1 |
| 26.05.24 | Barra SC – Hercilio Luz | 0–2 | 2–2 |
| 02.03.24 | Barra SC – Hercilio Luz | 1–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hercilio Luz – Barra SC?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 00:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hercilio Luz – Barra SC?
Meciul face parte din Copa Santa Catarina (Brazilia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Hercilio Luz – Barra SC?
Cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.45 / 2.62. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Hercilio Luz, 26% egal și 34% pentru Barra SC, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Hercilio Luz – Barra SC?
Modelul nostru estimează 3,59 goluri (1,90 pentru Hercilio Luz, 1,69 pentru Barra SC). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–1.