CA Platense – CA Lanus
Ultimele 5 / 5: CA Platense marchează 1.2 și primește 1.0. CA Lanus 1.6 / 0.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 34% · Egal 33% · Oaspete 33%
Goluri / meci
1.2 + 1.6
Peste 2.5
3.00 · forma 40% / 40%
GG
Da 2.35 · Nu 1.56
Analiză CA Platense – CA Lanus
CA Platense o primește pe CA Lanus sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:30 (ora României), în Primera Division (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CA Platense are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 5 goluri primite (1,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. CA Lanus are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 1 gol primite (1,6 marcate și 0,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, CA Lanus stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, CA Platense a câștigat 0, CA Lanus a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 0,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 02.04.2026, s-a terminat CA Lanus 0–0 CA Platense.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.82 / 2.87 / 2.87. După ce scoatem marja (aproximativ 5,1% pe piața asta), rămân 34% pentru CA Platense, 33% pentru egal și 33% pentru CA Lanus. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 3.00 și sub 2.5 la 1.39, adică 32% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.35 și Nu la 1.56.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,30) și cele deduse din cote (0,99 – 0,98) și ajunge la 0,85 goluri estimate pentru CA Platense și 1,14 pentru CA Lanus, adică 1,99 în total. Cu aceste valori, CA Platense câștigă în 27% din cazuri, egalul iese în 31%, iar CA Lanus câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 15,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | CA Platense | CA Lanus |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 4-1-0 |
| Puncte / meci | 1,60 | 2,60 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 1 (0,2) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 60% | 20% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 0,85 | 1,14 |
| Șanse de victorie (model) | 27% | 42% |
Goluri estimate
0,85 – 1,14 · total 1,99
1X2 model
27% · 31% · 42%
Peste 2.5 model
32% · cotă corectă 3.13
GG model
39% · cotă corectă 2.56
Sub 2.5: 68% · Peste 2.5: 32% · total goluri în 90 de minute
| CA Platense ↓ / CA Lanus → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 13,7 | 15,6 | 8,9 | 3,4 | 1,0 | 0,2 |
| 1 | 11,6 | 13,2 | 7,6 | 2,9 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 4,9 | 5,6 | 3,2 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 1,4 | 1,6 | 0,9 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CA Platense, coloane = goluri CA Lanus.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Egal plauzibil. Egalul are 31% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 0,8 goluri, față de 1,99 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.44 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.39 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.56 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–1 (15,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.04.26 | CA Lanus – CA Platense | 0–0 | 0–0 |
| 20.09.25 | CA Lanus – CA Platense | 2–0 | 2–1 |
| 09.03.25 | CA Platense – CA Lanus | 0–0 | 0–0 |
| 11.11.24 | CA Lanus – CA Platense | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CA Platense – CA Lanus?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CA Platense – CA Lanus?
Meciul face parte din Primera Division (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CA Platense – CA Lanus?
Cotele 1X2 sunt 2.82 / 2.87 / 2.87. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru CA Platense, 33% egal și 33% pentru CA Lanus, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în CA Platense – CA Lanus?
Modelul nostru estimează 1,99 goluri (0,85 pentru CA Platense, 1,14 pentru CA Lanus). Peste 2.5 goluri are 32%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor este 0–1.