Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

SUASUA · MLS

Minnesota United – Saint Louis City

Minnesota United
EEÎÎÎ
23:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Saint Louis City
EVVVV
12.47 X3.75 22.62
1X1.47 X21.57 121.27

Ultimele 5 / 5: Minnesota United marchează 1.8 și primește 2.8. Saint Louis City 3.0 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 38% · Egal 25% · Oaspete 36%

Goluri / meci

1.8 + 3.0

Peste 2.5

1.49 · forma 100% / 80%

GG

Da 1.43 · Nu 2.70

Analiză Minnesota United – Saint Louis City

Minnesota United o primește pe Saint Louis City sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:30 (ora României), în MLS (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Minnesota United are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 14 goluri primite (1,8 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Saint Louis City are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 3 goluri primite (3,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Saint Louis City stă mai bine, cu o diferență de 2,20 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Minnesota United a câștigat 5, Saint Louis City a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 6 din 6. Ultima întâlnire, pe 13.09.2026, s-a terminat Saint Louis City 4–2 Minnesota United.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.75 / 2.62. După ce scoatem marja (aproximativ 5,3% pe piața asta), rămân 38% pentru Minnesota United, 25% pentru egal și 36% pentru Saint Louis City. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.49 și sub 2.5 la 2.62, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.43 și Nu la 2.70.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 2,90) și cele deduse din cote (1,67 – 1,62) și ajunge la 1,43 goluri estimate pentru Minnesota United și 2,26 pentru Saint Louis City, adică 3,69 în total. Cu aceste valori, Minnesota United câștigă în 24% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Saint Louis City câștigă în 56%. Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorMinnesota UnitedSaint Louis City
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-34-1-0
Puncte / meci0,402,60
Goluri marcate (medie)9 (1,8)15 (3,0)
Goluri primite (medie)14 (2,8)3 (0,6)
% Peste 2.5100%80%
% GG100%40%
Victorii H2H (6 meciuri)51
Goluri estimate (model)1,432,26
Șanse de victorie (model)24%56%

Goluri estimate

1,43 – 2,26 · total 3,69

1X2 model

24% · 20% · 56%

Peste 2.5 model

71% · cotă corectă 1.41

GG model

68% · cotă corectă 1.47

Distribuția golurilor
3%0
9%1
17%2
21%3
19%4
31%5+

Sub 2.5: 29% · Peste 2.5: 71% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Minnesota U. ↓ / Saint Louis. →012345
0 2,5 5,6 6,4 4,8 2,7 1,2
1 3,6 8,1 9,1 6,9 3,9 1,8
2 2,6 5,8 6,5 4,9 2,8 1,3
3 1,2 2,8 3,1 2,3 1,3 0,6
4 0,4 1,0 1,1 0,8 0,5 0,2
5 0,1 0,3 0,3 0,2 0,1 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Minnesota United, coloane = goluri Saint Louis City.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Minnesota United. Minnesota United primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,10 goluri, cotele doar 3,28. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Saint Louis City are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 2.62 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.49 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.43 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
3.0
2.8
Primite / meci
0.6
0%
Victorii
80%
100%
Peste 2.5
80%
100%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Minnesota United – Saint Louis City?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Minnesota United – Saint Louis City?

Meciul face parte din MLS (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Minnesota United – Saint Louis City?

Cotele 1X2 sunt 2.47 / 3.75 / 2.62. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru Minnesota United, 25% egal și 36% pentru Saint Louis City, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Minnesota United – Saint Louis City?

Modelul nostru estimează 3,69 goluri (1,43 pentru Minnesota United, 2,26 pentru Saint Louis City). Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din MLS
17.10
21:30
Philadelphia Union – Charlotte 1.525.20
18.10
02:30
Atlanta United – Inter Miami 3.301.97
18.10
02:30
New York RB – Toronto 2.053.25
18.10
02:30
Orlando City – DC United 1.714.20
18.10
02:30
New York City – Los Angeles FC 2.752.50