Spania · U19 Division de Honor Juvenil
Club Bansander U19 – Racing de Santander U19
Ultimele 5 / 5: Club Bansander U19 marchează 0.4 și primește 3.2. Racing de Santander U19 2.2 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 11% · Egal 16% · Oaspete 73%
Goluri / meci
0.4 + 2.2
Peste 2.5
— · forma 100% / 80%
GG
—
Analiză Club Bansander U19 – Racing de Santander U19
Club Bansander U19 o primește pe Racing de Santander U19 duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Club Bansander U19 are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 16 goluri primite (0,4 marcate și 3,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Racing de Santander U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 10 goluri primite (2,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Racing de Santander U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Club Bansander U19 a câștigat 0, Racing de Santander U19 a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 25.01.2026, s-a terminat Club Bansander U19 0–0 Racing de Santander U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 8.20 / 5.60 / 1.22. După ce scoatem marja (aproximativ 12,0% pe piața asta), rămân 11% pentru Club Bansander U19, 16% pentru egal și 73% pentru Racing de Santander U19. Favorită e Racing de Santander U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru Club Bansander U19 și 2,70 pentru Racing de Santander U19, adică 3,90 în total. Cu aceste valori, Club Bansander U19 câștigă în 15% din cazuri, egalul iese în 16%, iar Racing de Santander U19 câștigă în 69%. Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,9%.
| Indicator | Club Bansander U19 | Racing de Santander U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-0-5 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 0,00 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 2 (0,4) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 16 (3,2) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 100% | 80% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,20 | 2,70 |
| Șanse de victorie (model) | 15% | 69% |
Goluri estimate
1,20 – 2,70 · total 3,90
1X2 model
15% · 16% · 69%
Peste 2.5 model
75% · cotă corectă 1.33
GG model
65% · cotă corectă 1.54
Sub 2.5: 25% · Peste 2.5: 75% · total goluri în 90 de minute
| Club Bansan. ↓ / Racing de S. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,0 | 5,5 | 7,4 | 6,6 | 4,5 | 2,4 |
| 1 | 2,4 | 6,6 | 8,9 | 8,0 | 5,4 | 2,9 |
| 2 | 1,5 | 3,9 | 5,3 | 4,8 | 3,2 | 1,7 |
| 3 | 0,6 | 1,6 | 2,1 | 1,9 | 1,3 | 0,7 |
| 4 | 0,2 | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | 0,2 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Club Bansander U19, coloane = goluri Racing de Santander U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Club Bansander U19. Club Bansander U19 primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Club Bansander U19. Club Bansander U19 a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Apărare vulnerabilă: Racing de Santander U19. Racing de Santander U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,7 goluri, față de 3,90 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Racing de Santander U19 are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54). Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 25.01.26 | Club Bansander U19 – Racing de Santander U19 | — | 0–0 |
| 21.09.25 | Racing de Santander U19 – Club Bansander U19 | — | 3–2 |
| 25.02.24 | Club Bansander U19 – Racing de Santander U19 | — | 1–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Club Bansander U19 – Racing de Santander U19?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Club Bansander U19 – Racing de Santander U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Club Bansander U19 – Racing de Santander U19?
Cotele 1X2 sunt 8.20 / 5.60 / 1.22. Fără marjă, asta înseamnă 11% pentru Club Bansander U19, 16% egal și 73% pentru Racing de Santander U19, cu Racing de Santander U19 favorită la cota 1.22.
Câte goluri se așteaptă în Club Bansander U19 – Racing de Santander U19?
Modelul nostru estimează 3,90 goluri (1,20 pentru Club Bansander U19, 2,70 pentru Racing de Santander U19). Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–2.