Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

CanadaCanada · Premier League

Cavalry – Pacific

Cavalry
EÎÎVE
23:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Pacific
ÎÎÎVE
11.18 X7.20 211.00
1X1.03 X24.30 121.07

Ultimele 5 / 5: Cavalry marchează 2.4 și primește 1.8. Pacific 1.0 / 2.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 79% · Egal 13% · Oaspete 8%

Goluri / meci

2.4 + 1.0

Peste 2.5

1.27 · forma 80% / 60%

GG

Da 1.72 · Nu 2.00

Analiză Cavalry – Pacific

Cavalry o primește pe Pacific sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:00 (ora României), în Premier League (Canada). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Cavalry are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 9 goluri primite (2,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pacific are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 14 goluri primite (1,0 marcate și 2,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Cavalry a câștigat 6, Pacific a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,9 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 8. Ultima întâlnire, pe 14.09.2026, s-a terminat Pacific 0–1 Cavalry.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.18 / 7.20 / 11.00. După ce scoatem marja (aproximativ 7,7% pe piața asta), rămân 79% pentru Cavalry, 13% pentru egal și 8% pentru Pacific. Favorită e Cavalry. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.27 și sub 2.5 la 3.40, adică 73% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.72 și Nu la 2.00.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,60 – 1,40) și cele deduse din cote (2,91 – 0,88) și ajunge la 2,75 goluri estimate pentru Cavalry și 1,14 pentru Pacific, adică 3,89 în total. Cu aceste valori, Cavalry câștigă în 71% din cazuri, egalul iese în 16%, iar Pacific câștigă în 13%. Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorCavalryPacific
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-21-1-3
Puncte / meci1,000,80
Goluri marcate (medie)12 (2,4)5 (1,0)
Goluri primite (medie)9 (1,8)14 (2,8)
% Peste 2.580%60%
% GG80%40%
Victorii H2H (8 meciuri)61
Goluri estimate (model)2,751,14
Șanse de victorie (model)71%13%

Goluri estimate

2,75 – 1,14 · total 3,89

1X2 model

71% · 16% · 13%

Peste 2.5 model

75% · cotă corectă 1.33

GG model

64% · cotă corectă 1.56

Distribuția golurilor
2%0
8%1
15%2
20%3
20%4
35%5+

Sub 2.5: 25% · Peste 2.5: 75% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Cavalry ↓ / Pacific →012345
0 2,0 2,3 1,3 0,5 0,1 0,0
1 5,6 6,4 3,7 1,4 0,4 0,1
2 7,7 8,8 5,0 1,9 0,5 0,1
3 7,1 8,1 4,6 1,7 0,5 0,1
4 4,9 5,6 3,2 1,2 0,3 0,1
5 2,7 3,1 1,7 0,7 0,2 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cavalry, coloane = goluri Pacific.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Cavalry. Cavalry primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Pacific. Pacific primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Cavalry e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,9 goluri, față de 3,89 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Cavalry are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.27 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.72 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.4
Goluri / meci
1.0
1.8
Primite / meci
2.8
20%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
60%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Cavalry – Pacific?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 23:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Cavalry – Pacific?

Meciul face parte din Premier League (Canada). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Cavalry – Pacific?

Cotele 1X2 sunt 1.18 / 7.20 / 11.00. Fără marjă, asta înseamnă 79% pentru Cavalry, 13% egal și 8% pentru Pacific, cu Cavalry favorită la cota 1.18.

Câte goluri se așteaptă în Cavalry – Pacific?

Modelul nostru estimează 3,89 goluri (2,75 pentru Cavalry, 1,14 pentru Pacific). Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Premier League
17.10
05:00
Vancouver FC – HFX Wanderers 1.923.60
17.10
20:00
Atletico Ottawa – Forge 4.251.72
12.10
23:00
HFX Wanderers – Cavalry 2–2
12.10
20:00
Forge – Inter Toronto 5–0
12.10
02:00
Pacific – Atletico Ottawa 0–2