Colon de Santa Fe – Almirante Brown
Ultimele 5 / 5: Colon de Santa Fe marchează 0.8 și primește 0.4. Almirante Brown 0.6 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 54% · Egal 28% · Oaspete 18%
Goluri / meci
0.8 + 0.6
Peste 2.5
2.67 · forma 20% / 20%
GG
Da 2.52 · Nu 1.46
Analiză Colon de Santa Fe – Almirante Brown
Colon de Santa Fe o primește pe Almirante Brown duminică, 18 octombrie, ora 00:00 (ora României), în Primera Nacional (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Colon de Santa Fe are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 2 goluri primite (0,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Almirante Brown are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 6 goluri primite (0,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Colon de Santa Fe stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Colon de Santa Fe a câștigat 2, Almirante Brown a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 30.05.2026, s-a terminat Almirante Brown 1–1 Colon de Santa Fe.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.73 / 3.30 / 5.25. După ce scoatem marja (aproximativ 7,2% pe piața asta), rămân 54% pentru Colon de Santa Fe, 28% pentru egal și 18% pentru Almirante Brown. Favorită e Colon de Santa Fe. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.67 și sub 2.5 la 1.42, adică 35% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.52 și Nu la 1.46.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 0,50) și cele deduse din cote (1,40 – 0,68) și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru Colon de Santa Fe și 0,59 pentru Almirante Brown, adică 1,79 în total. Cu aceste valori, Colon de Santa Fe câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 31%, iar Almirante Brown câștigă în 18%. Peste 2.5 goluri are 26%, GG are 31%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 20,0%.
| Indicator | Colon de Santa Fe | Almirante Brown |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 1,60 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 20% | 20% |
| % GG | 0% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,20 | 0,59 |
| Șanse de victorie (model) | 51% | 18% |
Goluri estimate
1,20 – 0,59 · total 1,79
1X2 model
51% · 31% · 18%
Peste 2.5 model
26% · cotă corectă 3.85
GG model
31% · cotă corectă 3.23
Sub 2.5: 74% · Peste 2.5: 26% · total goluri în 90 de minute
| Colon de Sa. ↓ / Almirante B. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 16,7 | 9,9 | 2,9 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 20,0 | 11,8 | 3,5 | 0,7 | 0,1 | 0,0 |
| 2 | 12,0 | 7,1 | 2,1 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 3 | 4,8 | 2,8 | 0,8 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 4 | 1,4 | 0,9 | 0,3 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Colon de Santa Fe, coloane = goluri Almirante Brown.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,50 goluri, cotele doar 2,09. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 31% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Colon de Santa Fe are 51% în model (cotă corectă 1.96), dar cota 1.73 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.42 e peste ea, deci are valoare. Nu marchează ambele (NG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.46 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (20,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 30.05.26 | Almirante Brown – Colon de Santa Fe | 1–0 | 1–1 |
| 13.07.25 | Colon de Santa Fe – Almirante Brown | 1–0 | 1–0 |
| 10.03.25 | Almirante Brown – Colon de Santa Fe | 1–0 | 2–0 |
| 07.07.24 | Almirante Brown – Colon de Santa Fe | 0–0 | 0–0 |
| 19.02.24 | Colon de Santa Fe – Almirante Brown | 1–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Colon de Santa Fe – Almirante Brown?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 00:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Colon de Santa Fe – Almirante Brown?
Meciul face parte din Primera Nacional (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Colon de Santa Fe – Almirante Brown?
Cotele 1X2 sunt 1.73 / 3.30 / 5.25. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Colon de Santa Fe, 28% egal și 18% pentru Almirante Brown, cu Colon de Santa Fe favorită la cota 1.73.
Câte goluri se așteaptă în Colon de Santa Fe – Almirante Brown?
Modelul nostru estimează 1,79 goluri (1,20 pentru Colon de Santa Fe, 0,59 pentru Almirante Brown). Peste 2.5 goluri are 26%, GG are 31%, iar cel mai probabil scor este 1–0.