Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

SpaniaSpania · U19 Division de Honor Juvenil

Elche U19 – Patacona CF U19

Elche U19
ÎEVVV
14:30 Duminică, 18 octombrie
Patacona CF U19
ÎÎÎVE
11.30 X4.85 27.20
1X1.03 X23.00 121.10

Ultimele 5 / 5: Elche U19 marchează 2.4 și primește 1.0. Patacona CF U19 1.0 / 2.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 69% · Egal 19% · Oaspete 12%

Goluri / meci

2.4 + 1.0

Peste 2.5

— · forma 80% / 60%

GG

—

Analiză Elche U19 – Patacona CF U19

Elche U19 o primește pe Patacona CF U19 duminică, 18 octombrie, ora 14:30 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Elche U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 5 goluri primite (2,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Patacona CF U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 12 goluri primite (1,0 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Elche U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Elche U19 a câștigat 1, Patacona CF U19 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 01.03.2026, s-a terminat Elche U19 1–0 Patacona CF U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.30 / 4.85 / 7.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 69% pentru Elche U19, 19% pentru egal și 12% pentru Patacona CF U19. Favorită e Elche U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,40 goluri estimate pentru Elche U19 și 1,00 pentru Patacona CF U19, adică 3,40 în total. Cu aceste valori, Elche U19 câștigă în 68% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Patacona CF U19 câștigă în 14%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 9,6%.

Statistici-cheie
IndicatorElche U19Patacona CF U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-11-1-3
Puncte / meci2,000,80
Goluri marcate (medie)12 (2,4)5 (1,0)
Goluri primite (medie)5 (1,0)12 (2,4)
% Peste 2.580%60%
% GG60%60%
Victorii H2H (2 meciuri)11
Goluri estimate (model)2,401,00
Șanse de victorie (model)68%14%

Goluri estimate

2,40 – 1,00 · total 3,40

1X2 model

68% · 18% · 14%

Peste 2.5 model

67% · cotă corectă 1.49

GG model

57% · cotă corectă 1.75

Distribuția golurilor
3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Elche U19 ↓ / Patacona CF. →012345
0 3,3 3,3 1,7 0,6 0,1 0,0
1 8,0 8,0 4,0 1,3 0,3 0,1
2 9,6 9,6 4,8 1,6 0,4 0,1
3 7,7 7,7 3,8 1,3 0,3 0,1
4 4,6 4,6 2,3 0,8 0,2 0,0
5 2,2 2,2 1,1 0,4 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Elche U19, coloane = goluri Patacona CF U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Patacona CF U19. Patacona CF U19 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Elche U19 are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49). Scorul cel mai probabil: 2–0 (9,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.4
Goluri / meci
1.0
1.0
Primite / meci
2.4
60%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Elche U19 – Patacona CF U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Elche U19 – Patacona CF U19?

Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Elche U19 – Patacona CF U19?

Cotele 1X2 sunt 1.30 / 4.85 / 7.20. Fără marjă, asta înseamnă 69% pentru Elche U19, 19% egal și 12% pentru Patacona CF U19, cu Elche U19 favorită la cota 1.30.

Câte goluri se așteaptă în Elche U19 – Patacona CF U19?

Modelul nostru estimează 3,40 goluri (2,40 pentru Elche U19, 1,00 pentru Patacona CF U19). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 2–0.

Alte meciuri din U19 Division de Honor Juvenil
17.10
17:00
CE Sabadell U19 – Osasuna U19 1.923.30
17.10
17:00
Castellon U19 – CD Roda U19 1.504.85