Duminică18 octombrie
Live 29 Pune pont

ColumbiaColumbia · Primera A - Apertura

Llaneros – Independiente Santa Fe

Llaneros
ÎÎÎÎV
02:05 Luni, 19 octombrie
12.75 X3.10 22.60
1X1.46 X21.42 121.34

Ultimele 5 / 5: Llaneros marchează 1.0 și primește 1.8. Independiente Santa Fe 1.2 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 34% · Egal 30% · Oaspete 36%

Goluri / meci

1.0 + 1.2

Peste 2.5

2.20 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.90 · Nu 1.82

Analiză Llaneros – Independiente Santa Fe

Llaneros o primește pe Independiente Santa Fe luni, 19 octombrie, ora 02:05 (ora României), în Primera A - Apertura (Columbia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Llaneros are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 9 goluri primite (1,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Independiente Santa Fe are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 5 goluri primite (1,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Independiente Santa Fe stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Llaneros a câștigat 2, Independiente Santa Fe a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 02.04.2026, s-a terminat Independiente Santa Fe 0–1 Llaneros.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.10 / 2.60. După ce scoatem marja (aproximativ 7,1% pe piața asta), rămân 34% pentru Llaneros, 30% pentru egal și 36% pentru Independiente Santa Fe. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.20 și sub 2.5 la 1.62, adică 42% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.90 și Nu la 1.82.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,50) și cele deduse din cote (1,17 – 1,21) și ajunge la 1,08 goluri estimate pentru Llaneros și 1,35 pentru Independiente Santa Fe, adică 2,43 în total. Cu aceste valori, Llaneros câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Independiente Santa Fe câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 44%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,8%.

Statistici-cheie
IndicatorLlanerosIndependiente Santa Fe
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-42-2-1
Puncte / meci0,601,60
Goluri marcate (medie)5 (1,0)6 (1,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)5 (1,0)
% Peste 2.560%40%
% GG60%60%
Victorii H2H (3 meciuri)21
Goluri estimate (model)1,081,35
Șanse de victorie (model)30%43%

Goluri estimate

1,08 – 1,35 · total 2,43

1X2 model

30% · 27% · 43%

Peste 2.5 model

44% · cotă corectă 2.27

GG model

49% · cotă corectă 2.04

Distribuția golurilor
9%0
21%1
26%2
21%3
13%4
10%5+

Sub 2.5: 56% · Peste 2.5: 44% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Llaneros ↓ / Independien. →012345
0 8,8 11,9 8,0 3,6 1,2 0,3
1 9,5 12,8 8,7 3,9 1,3 0,4
2 5,1 6,9 4,7 2,1 0,7 0,2
3 1,8 2,5 1,7 0,8 0,3 0,1
4 0,5 0,7 0,5 0,2 0,1 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Llaneros, coloane = goluri Independiente Santa Fe.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Llaneros. Llaneros primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.42 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.62 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.2
1.8
Primite / meci
1.0
20%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
40%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Llaneros – Independiente Santa Fe?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 02:05, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Llaneros – Independiente Santa Fe?

Meciul face parte din Primera A - Apertura (Columbia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Llaneros – Independiente Santa Fe?

Cotele 1X2 sunt 2.75 / 3.10 / 2.60. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru Llaneros, 30% egal și 36% pentru Independiente Santa Fe, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Llaneros – Independiente Santa Fe?

Modelul nostru estimează 2,43 goluri (1,08 pentru Llaneros, 1,35 pentru Independiente Santa Fe). Peste 2.5 goluri are 44%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Primera A - Apertura