Columbia · Primera A - Apertura
Deportivo Cali – Junior Barranquilla
Ultimele 5 / 5: Deportivo Cali marchează 1.8 și primește 0.2. Junior Barranquilla 1.4 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 48% · Egal 27% · Oaspete 25%
Goluri / meci
1.8 + 1.4
Peste 2.5
1.92 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.78 · Nu 1.92
Analiză Deportivo Cali – Junior Barranquilla
Deportivo Cali o primește pe Junior Barranquilla luni, 19 octombrie, ora 04:10 (ora României), în Primera A - Apertura (Columbia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Deportivo Cali are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 1 gol primite (1,8 marcate și 0,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Junior Barranquilla are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Deportivo Cali stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Deportivo Cali a câștigat 1, Junior Barranquilla a câștigat 2, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 04.04.2026, s-a terminat Junior Barranquilla 1–2 Deportivo Cali.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.45 / 3.80. După ce scoatem marja (aproximativ 6,6% pe piața asta), rămân 48% pentru Deportivo Cali, 27% pentru egal și 25% pentru Junior Barranquilla. Favorită e Deportivo Cali. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.92 și sub 2.5 la 1.82, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.78 și Nu la 1.92.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 0,80) și cele deduse din cote (1,56 – 1,06) și ajunge la 1,68 goluri estimate pentru Deportivo Cali și 0,93 pentru Junior Barranquilla, adică 2,61 în total. Cu aceste valori, Deportivo Cali câștigă în 55% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Junior Barranquilla câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 12,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Deportivo Cali | Junior Barranquilla |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-1-0 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 2,60 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 1 (0,2) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,68 | 0,93 |
| Șanse de victorie (model) | 55% | 21% |
Goluri estimate
1,68 – 0,93 · total 2,61
1X2 model
55% · 24% · 21%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
49% · cotă corectă 2.04
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Deportivo C. ↓ / Junior Barr. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,4 | 6,8 | 3,2 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 12,4 | 11,5 | 5,3 | 1,7 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 10,4 | 9,7 | 4,5 | 1,4 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 5,8 | 5,4 | 2,5 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 2,4 | 2,3 | 1,1 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,8 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Deportivo Cali, coloane = goluri Junior Barranquilla.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Junior Barranquilla. Junior Barranquilla primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,6 goluri, față de 2,61 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Deportivo Cali are 55% în model (cotă corectă 1.82), iar cota 1.95 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.29 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (12,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 04.04.26 | Junior Barranquilla – Deportivo Cali | 0–1 | 1–2 |
| 13.07.25 | Deportivo Cali – Junior Barranquilla | 0–1 | 0–2 |
| 27.01.25 | Junior Barranquilla – Deportivo Cali | 0–0 | 0–0 |
| 15.11.24 | Junior Barranquilla – Deportivo Cali | 1–0 | 3–0 |
| 29.04.24 | Deportivo Cali – Junior Barranquilla | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Deportivo Cali – Junior Barranquilla?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 04:10, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Deportivo Cali – Junior Barranquilla?
Meciul face parte din Primera A - Apertura (Columbia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Deportivo Cali – Junior Barranquilla?
Cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.45 / 3.80. Fără marjă, asta înseamnă 48% pentru Deportivo Cali, 27% egal și 25% pentru Junior Barranquilla, cu Deportivo Cali favorită la cota 1.95.
Câte goluri se așteaptă în Deportivo Cali – Junior Barranquilla?
Modelul nostru estimează 2,61 goluri (1,68 pentru Deportivo Cali, 0,93 pentru Junior Barranquilla). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 1–0.