Columbia · Primera A - Apertura
Millonarios – Jaguares de Cordoba
Ultimele 5 / 5: Millonarios marchează 1.6 și primește 1.0. Jaguares de Cordoba 1.4 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 76% · Egal 15% · Oaspete 8%
Goluri / meci
1.6 + 1.4
Peste 2.5
1.52 · forma 40% / 80%
GG
Da 2.15 · Nu 1.63
Analiză Millonarios – Jaguares de Cordoba
Millonarios o primește pe Jaguares de Cordoba duminică, 18 octombrie, ora 02:00 (ora României), în Primera A - Apertura (Columbia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Millonarios are un bilanț de 1-4-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Jaguares de Cordoba are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 10 goluri primite (1,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Millonarios stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Millonarios a câștigat 0, Jaguares de Cordoba a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 03.04.2026, s-a terminat Jaguares de Cordoba 1–0 Millonarios.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.22 / 6.10 / 11.00. După ce scoatem marja (aproximativ 7,5% pe piața asta), rămân 76% pentru Millonarios, 15% pentru egal și 8% pentru Jaguares de Cordoba. Favorită e Millonarios. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.52 și sub 2.5 la 2.42, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.15 și Nu la 1.63.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,20) și cele deduse din cote (2,47 – 0,70) și ajunge la 2,14 goluri estimate pentru Millonarios și 0,95 pentru Jaguares de Cordoba, adică 3,09 în total. Cu aceste valori, Millonarios câștigă în 64% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Jaguares de Cordoba câștigă în 16%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 10,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Millonarios | Jaguares de Cordoba |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-4-0 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 2,14 | 0,95 |
| Șanse de victorie (model) | 64% | 16% |
Goluri estimate
2,14 – 0,95 · total 3,09
1X2 model
64% · 20% · 16%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
54% · cotă corectă 1.85
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Millonarios ↓ / Jaguares de. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,6 | 4,3 | 2,1 | 0,7 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 9,7 | 9,3 | 4,4 | 1,4 | 0,3 | 0,1 |
| 2 | 10,4 | 9,9 | 4,7 | 1,5 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 7,4 | 7,1 | 3,4 | 1,1 | 0,3 | 0,0 |
| 4 | 4,0 | 3,8 | 1,8 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 1,7 | 1,6 | 0,8 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Millonarios, coloane = goluri Jaguares de Cordoba.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Jaguares de Cordoba. Jaguares de Cordoba primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Millonarios e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,3 goluri, față de 3,09 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Millonarios are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.22 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.52 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–0 (10,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 03.04.26 | Jaguares de Cordoba – Millonarios | 0–0 | 1–0 |
| 26.09.24 | Millonarios – Jaguares de Cordoba | 0–0 | 0–0 |
| 11.03.24 | Jaguares de Cordoba – Millonarios | 1–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Millonarios – Jaguares de Cordoba?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 02:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Millonarios – Jaguares de Cordoba?
Meciul face parte din Primera A - Apertura (Columbia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Millonarios – Jaguares de Cordoba?
Cotele 1X2 sunt 1.22 / 6.10 / 11.00. Fără marjă, asta înseamnă 76% pentru Millonarios, 15% egal și 8% pentru Jaguares de Cordoba, cu Millonarios favorită la cota 1.22.
Câte goluri se așteaptă în Millonarios – Jaguares de Cordoba?
Modelul nostru estimează 3,09 goluri (2,14 pentru Millonarios, 0,95 pentru Jaguares de Cordoba). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 2–0.