Vineri16 octombrie
Live 52 Pune pont

UngariaUngaria · NB III, Group North East

Kaposvari Rakoczi – Sarbogard SE

Kaposvari Rakoczi
VÎEÎV
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Sarbogard SE
ÎEÎVÎ
11.20 X6.10 28.40
1X1.02 X23.50 121.06

Ultimele 5 / 5: Kaposvari Rakoczi marchează 1.8 și primește 2.0. Sarbogard SE 1.4 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 75% · Egal 15% · Oaspete 11%

Goluri / meci

1.8 + 1.4

Peste 2.5

1.31 · forma 80% / 60%

GG

Da 1.74 · Nu 1.97

Analiză Kaposvari Rakoczi – Sarbogard SE

Kaposvari Rakoczi o primește pe Sarbogard SE sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Kaposvari Rakoczi are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 10 goluri primite (1,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Sarbogard SE are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 11 goluri primite (1,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Kaposvari Rakoczi stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.20 / 6.10 / 8.40. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 75% pentru Kaposvari Rakoczi, 15% pentru egal și 11% pentru Sarbogard SE. Favorită e Kaposvari Rakoczi. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.31 și sub 2.5 la 2.95, adică 69% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.74 și Nu la 1.97.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 1,70) și cele deduse din cote (2,66 – 0,91) și ajunge la 2,33 goluri estimate pentru Kaposvari Rakoczi și 1,31 pentru Sarbogard SE, adică 3,64 în total. Cu aceste valori, Kaposvari Rakoczi câștigă în 60% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Sarbogard SE câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 15 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorKaposvari RakocziSarbogard SE
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-21-1-3
Puncte / meci1,400,80
Goluri marcate (medie)9 (1,8)7 (1,4)
Goluri primite (medie)10 (2,0)11 (2,2)
% Peste 2.580%60%
% GG80%80%
Goluri estimate (model)2,331,31
Șanse de victorie (model)60%21%

Goluri estimate

2,33 – 1,31 · total 3,64

1X2 model

60% · 19% · 21%

Peste 2.5 model

70% · cotă corectă 1.43

GG model

66% · cotă corectă 1.52

Distribuția golurilor
3%0
10%1
17%2
21%3
19%4
30%5+

Sub 2.5: 30% · Peste 2.5: 70% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Kaposvari R. ↓ / Sarbogard SE →012345
0 2,6 3,4 2,3 1,0 0,3 0,1
1 6,1 8,0 5,2 2,3 0,8 0,2
2 7,1 9,3 6,1 2,7 0,9 0,2
3 5,5 7,3 4,7 2,1 0,7 0,2
4 3,2 4,2 2,8 1,2 0,4 0,1
5 1,5 2,0 1,3 0,6 0,2 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Kaposvari Rakoczi, coloane = goluri Sarbogard SE.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Kaposvari Rakoczi. Kaposvari Rakoczi primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Sarbogard SE. Sarbogard SE primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Kaposvari Rakoczi are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.31 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.74 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
1.4
2.0
Primite / meci
2.2
40%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
60%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Kaposvari Rakoczi – Sarbogard SE?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Kaposvari Rakoczi – Sarbogard SE?

Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Kaposvari Rakoczi – Sarbogard SE?

Cotele 1X2 sunt 1.20 / 6.10 / 8.40. Fără marjă, asta înseamnă 75% pentru Kaposvari Rakoczi, 15% egal și 11% pentru Sarbogard SE, cu Kaposvari Rakoczi favorită la cota 1.20.

Câte goluri se așteaptă în Kaposvari Rakoczi – Sarbogard SE?

Modelul nostru estimează 3,64 goluri (2,33 pentru Kaposvari Rakoczi, 1,31 pentru Sarbogard SE). Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din NB III, Group North East
17.10
13:00
Vasas SC II – Bekescsaba Elore 1.723.75
17.10
14:00
Tiszafured VSE – Mateszalka 2.252.65
17.10
14:00
Tiszaujvaros – Diosgyori VTK II 2.252.60
17.10
14:00
Komarom VSE – Sarisapi Siker 1.923.20
17.10
14:00
VLS Veszprem – Kiraly Sze 1.773.55