Hearts (F) – Partick Thistle (F)
Ultimele 5 / 5: Hearts (F) marchează 1.2 și primește 1.6. Partick Thistle (F) 1.2 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 90% · Egal 7% · Oaspete 3%
Goluri / meci
1.2 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Hearts (F) – Partick Thistle (F)
Hearts (F) o primește pe Partick Thistle (F) duminică, 18 octombrie, ora 18:10 (ora României), în Premier League (F) (Scotia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Hearts (F) are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Partick Thistle (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 10 goluri primite (1,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Hearts (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Hearts (F) a câștigat 7, Partick Thistle (F) a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 7 din 8. Ultima întâlnire, pe 28.04.2026, s-a terminat Hearts (F) 3–0 Partick Thistle (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.02 / 13.00 / 30.00. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 90% pentru Hearts (F), 7% pentru egal și 3% pentru Partick Thistle (F). Favorită e Hearts (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Hearts (F) și 1,40 pentru Partick Thistle (F), adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Hearts (F) câștigă în 42% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Partick Thistle (F) câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 48 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Hearts (F) | Partick Thistle (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,60 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 7 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 1,40 |
| Șanse de victorie (model) | 42% | 34% |
Goluri estimate
1,60 – 1,40 · total 3,00
1X2 model
42% · 24% · 34%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
60% · cotă corectă 1.67
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Hearts (F) ↓ / Partick Thi. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 7,0 | 4,9 | 2,3 | 0,8 | 0,2 |
| 1 | 8,0 | 11,2 | 7,8 | 3,6 | 1,3 | 0,4 |
| 2 | 6,4 | 8,9 | 6,2 | 2,9 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 3,4 | 4,8 | 3,3 | 1,6 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 1,4 | 1,9 | 1,3 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,4 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hearts (F), coloane = goluri Partick Thistle (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Hearts (F). Hearts (F) primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Partick Thistle (F). Partick Thistle (F) primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Hearts (F) 42%, egal 24%, Partick Thistle (F) 34%. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 28.04.26 | Hearts (F) – Partick Thistle (F) | 1–0 | 3–0 |
| 18.03.26 | Partick Thistle (F) – Hearts (F) | 0–2 | 1–4 |
| 25.01.26 | Hearts (F) – Partick Thistle (F) | 0–0 | 4–0 |
| 28.09.25 | Partick Thistle (F) – Hearts (F) | 0–0 | 0–5 |
| 09.02.25 | Hearts (F) – Partick Thistle (F) | 1–0 | 1–1 |
| 06.10.24 | Partick Thistle (F) – Hearts (F) | 0–2 | 0–3 |
| 05.05.24 | Hearts (F) – Partick Thistle (F) | 2–0 | 3–2 |
| 31.03.24 | Partick Thistle (F) – Hearts (F) | 0–1 | 0–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Hearts (F) – Partick Thistle (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:10, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Hearts (F) – Partick Thistle (F)?
Meciul face parte din Premier League (F) (Scotia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Hearts (F) – Partick Thistle (F)?
Cotele 1X2 sunt 1.02 / 13.00 / 30.00. Fără marjă, asta înseamnă 90% pentru Hearts (F), 7% egal și 3% pentru Partick Thistle (F), cu Hearts (F) favorită la cota 1.02.
Câte goluri se așteaptă în Hearts (F) – Partick Thistle (F)?
Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,60 pentru Hearts (F), 1,40 pentru Partick Thistle (F)). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.