Sâmbătă17 octombrie
Live 250 Pune pont

ScotiaScotia · Premier League (F)

Glasgow City (F) – Motherwell (F)

Glasgow City (F)
VEVVE
15:00 Duminică, 18 octombrie
Motherwell (F)
VÎÎVÎ
11.03 X10.00 226.00
1X— X27.20 12—

Ultimele 5 / 5: Glasgow City (F) marchează 3.8 și primește 1.2. Motherwell (F) 0.6 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 88% · Egal 9% · Oaspete 3%

Goluri / meci

3.8 + 0.6

Peste 2.5

— · forma 100% / 20%

GG

—

Analiză Glasgow City (F) – Motherwell (F)

Glasgow City (F) o primește pe Motherwell (F) duminică, 18 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Premier League (F) (Scotia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Glasgow City (F) are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 19 goluri marcate și 6 goluri primite (3,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Motherwell (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 6 goluri primite (0,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, Glasgow City (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Glasgow City (F) a câștigat 8, Motherwell (F) a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 7 din 8. Ultima întâlnire, pe 22.02.2026, s-a terminat Motherwell (F) 0–4 Glasgow City (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.03 / 10.00 / 26.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 88% pentru Glasgow City (F), 9% pentru egal și 3% pentru Motherwell (F). Favorită e Glasgow City (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,50 goluri estimate pentru Glasgow City (F) și 0,90 pentru Motherwell (F), adică 3,40 în total. Cu aceste valori, Glasgow City (F) câștigă în 72% din cazuri, egalul iese în 16%, iar Motherwell (F) câștigă în 12%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 10,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 16 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorGlasgow City (F)Motherwell (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î3-2-02-0-3
Puncte / meci2,201,20
Goluri marcate (medie)19 (3,8)3 (0,6)
Goluri primite (medie)6 (1,2)6 (1,2)
% Peste 2.5100%20%
% GG80%0%
Victorii H2H (8 meciuri)80
Goluri estimate (model)2,500,90
Șanse de victorie (model)72%12%

Goluri estimate

2,50 – 0,90 · total 3,40

1X2 model

72% · 16% · 12%

Peste 2.5 model

67% · cotă corectă 1.49

GG model

54% · cotă corectă 1.85

Distribuția golurilor
3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Glasgow Cit. ↓ / Motherwell . →012345
0 3,3 3,0 1,4 0,4 0,1 0,0
1 8,3 7,5 3,4 1,0 0,2 0,0
2 10,4 9,4 4,2 1,3 0,3 0,1
3 8,7 7,8 3,5 1,1 0,2 0,0
4 5,4 4,9 2,2 0,7 0,1 0,0
5 2,7 2,4 1,1 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Glasgow City (F), coloane = goluri Motherwell (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Glasgow City (F) are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.03 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49). Scorul cel mai probabil: 2–0 (10,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.8
Goluri / meci
0.6
1.2
Primite / meci
1.2
60%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
20%
80%
GG
0%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Glasgow City (F) – Motherwell (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Glasgow City (F) – Motherwell (F)?

Meciul face parte din Premier League (F) (Scotia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Glasgow City (F) – Motherwell (F)?

Cotele 1X2 sunt 1.03 / 10.00 / 26.00. Fără marjă, asta înseamnă 88% pentru Glasgow City (F), 9% egal și 3% pentru Motherwell (F), cu Glasgow City (F) favorită la cota 1.03.

Câte goluri se așteaptă în Glasgow City (F) – Motherwell (F)?

Modelul nostru estimează 3,40 goluri (2,50 pentru Glasgow City (F), 0,90 pentru Motherwell (F)). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 54%, iar cel mai probabil scor este 2–0.

Alte meciuri din Premier League (F)
18.10
15:00
Aberdeen (F) – Celtic (F) 22.001.04
18.10
15:00
Spartans (F) – Montrose FC (F) 2.122.85
18.10
16:00
Rangers (F) – Hibernian (F) 1.883.45