Ungaria · NB III, Group North East
Erdi VSE – PTE Peac
Ultimele 5 / 5: Erdi VSE marchează 2.4 și primește 2.8. PTE Peac 1.0 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 45% · Egal 25% · Oaspete 30%
Goluri / meci
2.4 + 1.0
Peste 2.5
1.48 · forma 100% / 20%
GG
Da 1.47 · Nu 2.52
Analiză Erdi VSE – PTE Peac
Erdi VSE o primește pe PTE Peac sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Erdi VSE are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 14 goluri primite (2,4 marcate și 2,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. PTE Peac are un bilanț de 0-4-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, Erdi VSE stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Erdi VSE a câștigat 1, PTE Peac a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 3. Ultima întâlnire, pe 11.04.2026, s-a terminat PTE Peac 1–0 Erdi VSE.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.00 / 3.65 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 45% pentru Erdi VSE, 25% pentru egal și 30% pentru PTE Peac. Favorită e Erdi VSE. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.48 și sub 2.5 la 2.40, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.47 și Nu la 2.52.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 1,90) și cele deduse din cote (1,77 – 1,42) și ajunge la 1,89 goluri estimate pentru Erdi VSE și 1,66 pentru PTE Peac, adică 3,55 în total. Cu aceste valori, Erdi VSE câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 22%, iar PTE Peac câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,0%.
| Indicator | Erdi VSE | PTE Peac |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 0-4-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 14 (2,8) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 100% | 20% |
| % GG | 100% | 100% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,89 | 1,66 |
| Șanse de victorie (model) | 44% | 34% |
Goluri estimate
1,89 – 1,66 · total 3,55
1X2 model
44% · 22% · 34%
Peste 2.5 model
69% · cotă corectă 1.45
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 31% · Peste 2.5: 69% · total goluri în 90 de minute
| Erdi VSE ↓ / PTE Peac → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,9 | 4,8 | 4,0 | 2,2 | 0,9 | 0,3 |
| 1 | 5,4 | 9,0 | 7,5 | 4,1 | 1,7 | 0,6 |
| 2 | 5,1 | 8,5 | 7,1 | 3,9 | 1,6 | 0,5 |
| 3 | 3,2 | 5,4 | 4,5 | 2,5 | 1,0 | 0,3 |
| 4 | 1,5 | 2,5 | 2,1 | 1,2 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,6 | 1,0 | 0,8 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Erdi VSE, coloane = goluri PTE Peac.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Erdi VSE. Erdi VSE primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: PTE Peac. PTE Peac primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,90 goluri, cotele doar 3,19. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,7 goluri, față de 3,55 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Erdi VSE 44%, egal 22%, PTE Peac 34%. Peste 2.5 goluri are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.48 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.47 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,0%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.04.26 | PTE Peac – Erdi VSE | 0–0 | 1–0 |
| 28.09.25 | Erdi VSE – PTE Peac | — | 2–0 |
| 03.03.24 | PTE Peac – Erdi VSE | — | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Erdi VSE – PTE Peac?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Erdi VSE – PTE Peac?
Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Erdi VSE – PTE Peac?
Cotele 1X2 sunt 2.00 / 3.65 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru Erdi VSE, 25% egal și 30% pentru PTE Peac, cu Erdi VSE favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în Erdi VSE – PTE Peac?
Modelul nostru estimează 3,55 goluri (1,89 pentru Erdi VSE, 1,66 pentru PTE Peac). Peste 2.5 goluri are 69%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 1–1.