Duminică18 octombrie
Live 28 Pune pont

CehiaCehia · Divize C

Chlumec NC – Svitavy

Chlumec NC
EVVVV
11:15 Duminică, 18 octombrie
Svitavy
ÎÎÎEE
11.25 X5.60 27.00
1X1.04 X23.05 121.08

Ultimele 5 / 5: Chlumec NC marchează 2.2 și primește 0.6. Svitavy 1.0 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 71% · Egal 16% · Oaspete 13%

Goluri / meci

2.2 + 1.0

Peste 2.5

— · forma 40% / 60%

GG

—

Analiză Chlumec NC – Svitavy

Chlumec NC o primește pe Svitavy duminică, 18 octombrie, ora 11:15 (ora României), în Divize C (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Chlumec NC are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 3 goluri primite (2,2 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Svitavy are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Chlumec NC stă mai bine, cu o diferență de 2,20 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Chlumec NC a câștigat 2, Svitavy a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 22.03.2026, s-a terminat Chlumec NC 4–1 Svitavy.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.25 / 5.60 / 7.00. După ce scoatem marja (aproximativ 12,1% pe piața asta), rămân 71% pentru Chlumec NC, 16% pentru egal și 13% pentru Svitavy. Favorită e Chlumec NC.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru Chlumec NC și 0,80 pentru Svitavy, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Chlumec NC câștigă în 69% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Svitavy câștigă în 12%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 12,0%.

Statistici-cheie
IndicatorChlumec NCSvitavy
Meciuri analizate55
V-E-Î4-1-00-2-3
Puncte / meci2,600,40
Goluri marcate (medie)11 (2,2)5 (1,0)
Goluri primite (medie)3 (0,6)11 (2,2)
% Peste 2.540%60%
% GG40%60%
Victorii H2H (2 meciuri)20
Goluri estimate (model)2,200,80
Șanse de victorie (model)69%12%

Goluri estimate

2,20 – 0,80 · total 3,00

1X2 model

69% · 19% · 12%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

49% · cotă corectă 2.04

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Chlumec NC ↓ / Svitavy →012345
0 5,0 4,0 1,6 0,4 0,1 0,0
1 11,0 8,8 3,5 0,9 0,2 0,0
2 12,0 9,6 3,9 1,0 0,2 0,0
3 8,8 7,1 2,8 0,8 0,2 0,0
4 4,9 3,9 1,6 0,4 0,1 0,0
5 2,1 1,7 0,7 0,2 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Chlumec NC, coloane = goluri Svitavy.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Svitavy. Svitavy primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Chlumec NC are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 2–0 (12,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
1.0
0.6
Primite / meci
2.2
80%
Victorii
0%
40%
Peste 2.5
60%
40%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Chlumec NC – Svitavy?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 11:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Chlumec NC – Svitavy?

Meciul face parte din Divize C (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Chlumec NC – Svitavy?

Cotele 1X2 sunt 1.25 / 5.60 / 7.00. Fără marjă, asta înseamnă 71% pentru Chlumec NC, 16% egal și 13% pentru Svitavy, cu Chlumec NC favorită la cota 1.25.

Câte goluri se așteaptă în Chlumec NC – Svitavy?

Modelul nostru estimează 3,00 goluri (2,20 pentru Chlumec NC, 0,80 pentru Svitavy). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 2–0.

Alte meciuri din Divize C
17.10
16:30
Vysoke Myto – Cechie Vykan 1–0
17.10
16:30
Chrudim B – Letohrad 1–1
11.10
17:00
FC Kolin – Chrudim B 5–1
11.10
17:00
Dvur Kralove – Chlumec NC 0–0