Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

CehiaCehia · Divize C

Chrudim B – Letohrad

Chrudim B
ÎÎÎÎÎ
16:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Letohrad
EÎÎÎÎ
11.82 X3.90 23.30
1X1.24 X21.80 121.17

Ultimele 5 / 5: Chrudim B marchează 1.2 și primește 4.0. Letohrad 1.4 / 3.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 50% · Egal 23% · Oaspete 27%

Goluri / meci

1.2 + 1.4

Peste 2.5

1.41 · forma 100% / 100%

GG

Da 1.44 · Nu 2.57

Analiză Chrudim B – Letohrad

Chrudim B o primește pe Letohrad sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30 (ora României), în Divize C (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Chrudim B are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 20 de goluri primite (1,2 marcate și 4,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Letohrad are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 16 goluri primite (1,4 marcate și 3,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 20.04.2024, Chrudim B 3–2 Letohrad. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.82 / 3.90 / 3.30. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 50% pentru Chrudim B, 23% pentru egal și 27% pentru Letohrad. Favorită e Chrudim B. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.41 și sub 2.5 la 2.57, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.44 și Nu la 2.57.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,20 – 2,70) și cele deduse din cote (1,93 – 1,40) și ajunge la 2,07 goluri estimate pentru Chrudim B și 2,05 pentru Letohrad, adică 4,12 în total. Cu aceste valori, Chrudim B câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Letohrad câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 76%, iar cel mai probabil scor exact este 2–2, cu 7,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorChrudim BLetohrad
Meciuri analizate55
V-E-Î0-0-50-1-4
Puncte / meci0,000,20
Goluri marcate (medie)6 (1,2)7 (1,4)
Goluri primite (medie)20 (4,0)16 (3,2)
% Peste 2.5100%100%
% GG100%80%
Victorii H2H (1 meciuri)10
Goluri estimate (model)2,072,05
Șanse de victorie (model)40%40%

Goluri estimate

2,07 – 2,05 · total 4,12

1X2 model

40% · 20% · 40%

Peste 2.5 model

77% · cotă corectă 1.30

GG model

76% · cotă corectă 1.32

Distribuția golurilor
2%0
7%1
14%2
19%3
19%4
39%5+

Sub 2.5: 23% · Peste 2.5: 77% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Chrudim B ↓ / Letohrad →012345
0 1,6 3,3 3,4 2,3 1,2 0,5
1 3,4 6,9 7,1 4,8 2,5 1,0
2 3,5 7,1 7,3 5,0 2,6 1,1
3 2,4 4,9 5,0 3,4 1,8 0,7
4 1,2 2,5 2,6 1,8 0,9 0,4
5 0,5 1,1 1,1 0,7 0,4 0,2

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Chrudim B, coloane = goluri Letohrad.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Chrudim B. Chrudim B primește 4,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Letohrad. Letohrad primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,90 goluri, cotele doar 3,33. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Chrudim B e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Chrudim B 40%, egal 20%, Letohrad 40%. Peste 2.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.41 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 76% în model (cotă corectă 1.32), iar cota 1.44 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–2 (7,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.4
4.0
Primite / meci
3.2
0%
Victorii
0%
100%
Peste 2.5
100%
100%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Chrudim B – Letohrad?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Chrudim B – Letohrad?

Meciul face parte din Divize C (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Chrudim B – Letohrad?

Cotele 1X2 sunt 1.82 / 3.90 / 3.30. Fără marjă, asta înseamnă 50% pentru Chrudim B, 23% egal și 27% pentru Letohrad, cu Chrudim B favorită la cota 1.82.

Câte goluri se așteaptă în Chrudim B – Letohrad?

Modelul nostru estimează 4,12 goluri (2,07 pentru Chrudim B, 2,05 pentru Letohrad). Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 76%, iar cel mai probabil scor este 2–2.

Alte meciuri din Divize C
17.10
16:30
Vysoke Myto – Cechie Vykan 1.445.10
11.10
17:00
FC Kolin – Chrudim B 5–1
11.10
17:00
Dvur Kralove – Chlumec NC 0–0