Prepere – Jiskra Usti nad Orlici
Ultimele 5 / 5: Prepere marchează 2.8 și primește 0.4. Jiskra Usti nad Orlici 1.2 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 51% · Egal 23% · Oaspete 26%
Goluri / meci
2.8 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 40%
GG
—
Analiză Prepere – Jiskra Usti nad Orlici
Prepere o primește pe Jiskra Usti nad Orlici sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:30 (ora României), în Divize C (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Prepere are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 2 goluri primite (2,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Jiskra Usti nad Orlici are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 3 goluri primite (1,2 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.77 / 3.85 / 3.50. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 51% pentru Prepere, 23% pentru egal și 26% pentru Jiskra Usti nad Orlici. Favorită e Prepere.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Prepere și 0,80 pentru Jiskra Usti nad Orlici, adică 2,50 în total. Cu aceste valori, Prepere câștigă în 59% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Jiskra Usti nad Orlici câștigă în 17%. Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 14,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Prepere | Jiskra Usti nad Orlici |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 2,40 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 14 (2,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 20% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 0,80 |
| Șanse de victorie (model) | 59% | 17% |
Goluri estimate
1,70 – 0,80 · total 2,50
1X2 model
59% · 24% · 17%
Peste 2.5 model
45% · cotă corectă 2.22
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 55% · Peste 2.5: 45% · total goluri în 90 de minute
| Prepere ↓ / Jiskra Usti. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,2 | 6,6 | 2,6 | 0,7 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 14,0 | 11,2 | 4,5 | 1,2 | 0,2 | 0,0 |
| 2 | 11,9 | 9,5 | 3,8 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 6,7 | 5,4 | 2,2 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 2,9 | 2,3 | 0,9 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 1,0 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Prepere, coloane = goluri Jiskra Usti nad Orlici.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Prepere are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.77 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82). Scorul cel mai probabil: 1–0 (14,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Prepere – Jiskra Usti nad Orlici?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Prepere – Jiskra Usti nad Orlici?
Meciul face parte din Divize C (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Prepere – Jiskra Usti nad Orlici?
Cotele 1X2 sunt 1.77 / 3.85 / 3.50. Fără marjă, asta înseamnă 51% pentru Prepere, 23% egal și 26% pentru Jiskra Usti nad Orlici, cu Prepere favorită la cota 1.77.
Câte goluri se așteaptă în Prepere – Jiskra Usti nad Orlici?
Modelul nostru estimează 2,50 goluri (1,70 pentru Prepere, 0,80 pentru Jiskra Usti nad Orlici). Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–0.