Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

CehiaCehia · Divize C

Vysoke Myto – Cechie Vykan

Vysoke Myto
VVVVV
16:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Cechie Vykan
ÎÎÎÎÎ
11.44 X4.45 25.10
1X1.10 X22.37 121.13

Ultimele 5 / 5: Vysoke Myto marchează 4.0 și primește 1.8. Cechie Vykan 0.8 / 3.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 62% · Egal 20% · Oaspete 18%

Goluri / meci

4.0 + 0.8

Peste 2.5

1.41 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.57 · Nu 2.25

Analiză Vysoke Myto – Cechie Vykan

Vysoke Myto o primește pe Cechie Vykan sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30 (ora României), în Divize C (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Vysoke Myto are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 20 de goluri marcate și 9 goluri primite (4,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Cechie Vykan are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 15 goluri primite (0,8 marcate și 3,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Vysoke Myto stă mai bine, cu o diferență de 3,00 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.44 / 4.45 / 5.10. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 62% pentru Vysoke Myto, 20% pentru egal și 18% pentru Cechie Vykan. Favorită e Vysoke Myto. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.41 și sub 2.5 la 2.57, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.57 și Nu la 2.25.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (3,50 – 1,30) și cele deduse din cote (2,22 – 1,11) și ajunge la 2,86 goluri estimate pentru Vysoke Myto și 1,20 pentru Cechie Vykan, adică 4,06 în total. Cu aceste valori, Vysoke Myto câștigă în 72% din cazuri, egalul iese în 15%, iar Cechie Vykan câștigă în 13%. Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorVysoke MytoCechie Vykan
Meciuri analizate55
V-E-Î5-0-00-0-5
Puncte / meci3,000,00
Goluri marcate (medie)20 (4,0)4 (0,8)
Goluri primite (medie)9 (1,8)15 (3,0)
% Peste 2.580%80%
% GG80%60%
Goluri estimate (model)2,861,20
Șanse de victorie (model)72%13%

Goluri estimate

2,86 – 1,20 · total 4,06

1X2 model

72% · 15% · 13%

Peste 2.5 model

77% · cotă corectă 1.30

GG model

66% · cotă corectă 1.52

Distribuția golurilor
2%0
7%1
14%2
19%3
20%4
38%5+

Sub 2.5: 23% · Peste 2.5: 77% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Vysoke Myto ↓ / Cechie Vykan →012345
0 1,7 2,1 1,2 0,5 0,1 0,0
1 4,9 5,9 3,6 1,4 0,4 0,1
2 7,1 8,5 5,1 2,0 0,6 0,1
3 6,7 8,1 4,8 1,9 0,6 0,1
4 4,8 5,8 3,5 1,4 0,4 0,1
5 2,8 3,3 2,0 0,8 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Vysoke Myto, coloane = goluri Cechie Vykan.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Vysoke Myto. Vysoke Myto primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Cechie Vykan. Cechie Vykan primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,80 goluri, cotele doar 3,33. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Vysoke Myto are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.44 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.41 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.57 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
4.0
Goluri / meci
0.8
1.8
Primite / meci
3.0
100%
Victorii
0%
80%
Peste 2.5
80%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Vysoke Myto – Cechie Vykan?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Vysoke Myto – Cechie Vykan?

Meciul face parte din Divize C (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Vysoke Myto – Cechie Vykan?

Cotele 1X2 sunt 1.44 / 4.45 / 5.10. Fără marjă, asta înseamnă 62% pentru Vysoke Myto, 20% egal și 18% pentru Cechie Vykan, cu Vysoke Myto favorită la cota 1.44.

Câte goluri se așteaptă în Vysoke Myto – Cechie Vykan?

Modelul nostru estimează 4,06 goluri (2,86 pentru Vysoke Myto, 1,20 pentru Cechie Vykan). Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Divize C
17.10
16:30
Chrudim B – Letohrad 1.823.30
11.10
17:00
FC Kolin – Chrudim B 5–1
11.10
17:00
Dvur Kralove – Chlumec NC 0–0