Duminică18 octombrie
Live 28 Pune pont

NicaraguaNicaragua · Liga Primera

CD Walter Ferretti – Real Esteli

CD Walter Ferretti
VVEÎE
02:00 Luni, 19 octombrie
Real Esteli
EVÎEE
13.65 X3.45 21.90
1X1.77 X21.22 121.25

Ultimele 5 / 5: CD Walter Ferretti marchează 2.8 și primește 1.8. Real Esteli 1.4 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 25% · Egal 27% · Oaspete 48%

Goluri / meci

2.8 + 1.4

Peste 2.5

1.82 · forma 80% / 20%

GG

Da 1.72 · Nu 2.02

Analiză CD Walter Ferretti – Real Esteli

CD Walter Ferretti o primește pe Real Esteli luni, 19 octombrie, ora 02:00 (ora României), în Liga Primera (Nicaragua). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

CD Walter Ferretti are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 9 goluri primite (2,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Real Esteli are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, CD Walter Ferretti a câștigat 1, Real Esteli a câștigat 4, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 8. Ultima întâlnire, pe 08.08.2026, s-a terminat Real Esteli 4–1 CD Walter Ferretti.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.65 / 3.45 / 1.90. După ce scoatem marja (aproximativ 9,0% pe piața asta), rămân 25% pentru CD Walter Ferretti, 27% pentru egal și 48% pentru Real Esteli. Favorită e Real Esteli. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.82 și sub 2.5 la 1.90, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.72 și Nu la 2.02.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 1,60) și cele deduse din cote (1,10 – 1,61) și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru CD Walter Ferretti și 1,61 pentru Real Esteli, adică 3,11 în total. Cu aceste valori, CD Walter Ferretti câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Real Esteli câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorCD Walter FerrettiReal Esteli
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-11-3-1
Puncte / meci1,601,20
Goluri marcate (medie)14 (2,8)7 (1,4)
Goluri primite (medie)9 (1,8)5 (1,0)
% Peste 2.580%20%
% GG100%80%
Victorii H2H (8 meciuri)14
Goluri estimate (model)1,501,61
Șanse de victorie (model)36%40%

Goluri estimate

1,50 – 1,61 · total 3,11

1X2 model

36% · 24% · 40%

Peste 2.5 model

59% · cotă corectă 1.69

GG model

62% · cotă corectă 1.61

Distribuția golurilor
5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
CD Walter F. ↓ / Real Esteli →012345
0 4,5 7,2 5,8 3,1 1,2 0,4
1 6,7 10,8 8,7 4,7 1,9 0,6
2 5,0 8,1 6,5 3,5 1,4 0,5
3 2,5 4,0 3,3 1,7 0,7 0,2
4 0,9 1,5 1,2 0,7 0,3 0,1
5 0,3 0,5 0,4 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CD Walter Ferretti, coloane = goluri Real Esteli.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: CD Walter Ferretti. CD Walter Ferretti primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,50 goluri, cotele doar 2,72. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Real Esteli e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: CD Walter Ferretti 36%, egal 24%, Real Esteli 40%. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.82 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.72 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.8
Goluri / meci
1.4
1.8
Primite / meci
1.0
40%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
20%
100%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe CD Walter Ferretti – Real Esteli?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 02:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă CD Walter Ferretti – Real Esteli?

Meciul face parte din Liga Primera (Nicaragua). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre CD Walter Ferretti – Real Esteli?

Cotele 1X2 sunt 3.65 / 3.45 / 1.90. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru CD Walter Ferretti, 27% egal și 48% pentru Real Esteli, cu Real Esteli favorită la cota 1.90.

Câte goluri se așteaptă în CD Walter Ferretti – Real Esteli?

Modelul nostru estimează 3,11 goluri (1,50 pentru CD Walter Ferretti, 1,61 pentru Real Esteli). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga Primera
18.10
02:00
UNAN Managua – San Marcos 1.953.55
18.10
04:00
Managua FC – Deportivo Matagalpa 1.1611.00
19.10
00:00
Sport Sebaco – Municipal Jalapa 2.073.25
19.10
04:00
Rancho Santana – Diriangen 7.101.31