Rancho Santana – Diriangen
Ultimele 5 / 5: Rancho Santana marchează 0.8 și primește 2.2. Diriangen 2.2 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 13% · Egal 18% · Oaspete 69%
Goluri / meci
0.8 + 2.2
Peste 2.5
1.42 · forma 20% / 80%
GG
Da 1.73 · Nu 2.00
Analiză Rancho Santana – Diriangen
Rancho Santana o primește pe Diriangen luni, 19 octombrie, ora 04:00 (ora României), în Liga Primera (Nicaragua). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Rancho Santana are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 11 goluri primite (0,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Diriangen are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 6 goluri primite (2,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Diriangen stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Rancho Santana a câștigat 0, Diriangen a câștigat 8, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 7 din 8. Ultima întâlnire, pe 09.08.2026, s-a terminat Diriangen 2–1 Rancho Santana.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 7.10 / 5.15 / 1.31. După ce scoatem marja (aproximativ 9,8% pe piața asta), rămân 13% pentru Rancho Santana, 18% pentru egal și 69% pentru Diriangen. Favorită e Diriangen. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.42 și sub 2.5 la 2.55, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.73 și Nu la 2.00.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 2,20) și cele deduse din cote (0,93 – 2,38) și ajunge la 0,96 goluri estimate pentru Rancho Santana și 2,29 pentru Diriangen, adică 3,25 în total. Cu aceste valori, Rancho Santana câștigă în 14% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Diriangen câștigă în 67%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 10,2%.
| Indicator | Rancho Santana | Diriangen |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-3-2 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 0,60 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 20% | 80% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 0 | 8 |
| Goluri estimate (model) | 0,96 | 2,29 |
| Șanse de victorie (model) | 14% | 67% |
Goluri estimate
0,96 – 2,29 · total 3,25
1X2 model
14% · 19% · 67%
Peste 2.5 model
63% · cotă corectă 1.59
GG model
55% · cotă corectă 1.82
Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute
| Rancho Sant. ↓ / Diriangen → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,9 | 8,9 | 10,2 | 7,8 | 4,4 | 2,0 |
| 1 | 3,7 | 8,5 | 9,8 | 7,5 | 4,3 | 2,0 |
| 2 | 1,8 | 4,1 | 4,7 | 3,6 | 2,0 | 0,9 |
| 3 | 0,6 | 1,3 | 1,5 | 1,1 | 0,7 | 0,3 |
| 4 | 0,1 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Rancho Santana, coloane = goluri Diriangen.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Rancho Santana. Rancho Santana primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,8 goluri, față de 3,25 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Diriangen are 67% în model (cotă corectă 1.49), dar cota 1.31 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.42 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–2 (10,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.08.26 | Diriangen – Rancho Santana | 0–0 | 2–1 |
| 26.02.26 | Diriangen – Rancho Santana | 4–0 | 5–1 |
| 22.01.26 | Rancho Santana – Diriangen | 0–2 | 0–4 |
| 21.09.25 | Rancho Santana – Diriangen | 0–3 | 1–8 |
| 19.07.25 | Diriangen – Rancho Santana | 2–0 | 6–0 |
| 28.04.25 | Diriangen – Rancho Santana | 2–0 | 3–0 |
| 21.02.25 | Rancho Santana – Diriangen | 0–1 | 0–1 |
| 22.11.24 | Rancho Santana – Diriangen | 0–3 | 0–6 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Rancho Santana – Diriangen?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 04:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Rancho Santana – Diriangen?
Meciul face parte din Liga Primera (Nicaragua). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Rancho Santana – Diriangen?
Cotele 1X2 sunt 7.10 / 5.15 / 1.31. Fără marjă, asta înseamnă 13% pentru Rancho Santana, 18% egal și 69% pentru Diriangen, cu Diriangen favorită la cota 1.31.
Câte goluri se așteaptă în Rancho Santana – Diriangen?
Modelul nostru estimează 3,25 goluri (0,96 pentru Rancho Santana, 2,29 pentru Diriangen). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 0–2.