UNAN Managua – San Marcos
Ultimele 5 / 5: UNAN Managua marchează 1.2 și primește 1.2. San Marcos 1.2 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 49% · Egal 26% · Oaspete 25%
Goluri / meci
1.2 + 1.2
Peste 2.5
1.75 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.66 · Nu 2.10
Analiză UNAN Managua – San Marcos
UNAN Managua o primește pe San Marcos duminică, 18 octombrie, ora 02:00 (ora României), în Liga Primera (Nicaragua). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
UNAN Managua are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. San Marcos are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 10 goluri primite (1,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, UNAN Managua stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 10.08.2026, San Marcos 0–1 UNAN Managua. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.87 / 3.50 / 3.75. După ce scoatem marja (aproximativ 8,7% pe piața asta), rămân 49% pentru UNAN Managua, 26% pentru egal și 25% pentru San Marcos. Favorită e UNAN Managua. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.75 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.66 și Nu la 2.10.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,20) și cele deduse din cote (1,67 – 1,12) și ajunge la 1,63 goluri estimate pentru UNAN Managua și 1,16 pentru San Marcos, adică 2,79 în total. Cu aceste valori, UNAN Managua câștigă în 48% din cazuri, egalul iese în 25%, iar San Marcos câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,6%.
| Indicator | UNAN Managua | San Marcos |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,63 | 1,16 |
| Șanse de victorie (model) | 48% | 27% |
Goluri estimate
1,63 – 1,16 · total 2,79
1X2 model
48% · 25% · 27%
Peste 2.5 model
53% · cotă corectă 1.89
GG model
55% · cotă corectă 1.82
Sub 2.5: 47% · Peste 2.5: 53% · total goluri în 90 de minute
| UNAN Managua ↓ / San Marcos → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,1 | 7,1 | 4,1 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 10,0 | 11,6 | 6,7 | 2,6 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 8,2 | 9,5 | 5,5 | 2,1 | 0,6 | 0,1 |
| 3 | 4,4 | 5,1 | 3,0 | 1,2 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,8 | 2,1 | 1,2 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,6 | 0,7 | 0,4 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri UNAN Managua, coloane = goluri San Marcos.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: San Marcos. San Marcos primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 10.08.26 | San Marcos – UNAN Managua | 0–1 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe UNAN Managua – San Marcos?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 02:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă UNAN Managua – San Marcos?
Meciul face parte din Liga Primera (Nicaragua). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre UNAN Managua – San Marcos?
Cotele 1X2 sunt 1.87 / 3.50 / 3.75. Fără marjă, asta înseamnă 49% pentru UNAN Managua, 26% egal și 25% pentru San Marcos, cu UNAN Managua favorită la cota 1.87.
Câte goluri se așteaptă în UNAN Managua – San Marcos?
Modelul nostru estimează 2,79 goluri (1,63 pentru UNAN Managua, 1,16 pentru San Marcos). Peste 2.5 goluri are 53%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.