CD Cantoria 2017 FC – CF Motril
Ultimele 5 / 5: CD Cantoria 2017 FC marchează 0.8 și primește 1.8. CF Motril 1.8 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 20% · Egal 26% · Oaspete 54%
Goluri / meci
0.8 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 40% / 40%
GG
—
Analiză CD Cantoria 2017 FC – CF Motril
CD Cantoria 2017 FC o primește pe CF Motril duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CD Cantoria 2017 FC are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 9 goluri primite (0,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. CF Motril are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 5 goluri primite (1,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, CF Motril stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.60 / 3.45 / 1.66. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 20% pentru CD Cantoria 2017 FC, 26% pentru egal și 54% pentru CF Motril. Favorită e CF Motril.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,90 goluri estimate pentru CD Cantoria 2017 FC și 1,80 pentru CF Motril, adică 2,70 în total. Cu aceste valori, CD Cantoria 2017 FC câștigă în 18% din cazuri, egalul iese în 23%, iar CF Motril câștigă în 59%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 12,1%.
| Indicator | CD Cantoria 2017 FC | CF Motril |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-3-2 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 0,60 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 60% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 0,90 | 1,80 |
| Șanse de victorie (model) | 18% | 59% |
Goluri estimate
0,90 – 1,80 · total 2,70
1X2 model
18% · 23% · 59%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| CD Cantoria. ↓ / CF Motril → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 12,1 | 10,9 | 6,5 | 2,9 | 1,1 |
| 1 | 6,0 | 10,9 | 9,8 | 5,9 | 2,6 | 1,0 |
| 2 | 2,7 | 4,9 | 4,4 | 2,6 | 1,2 | 0,4 |
| 3 | 0,8 | 1,5 | 1,3 | 0,8 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CD Cantoria 2017 FC, coloane = goluri CF Motril.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: CD Cantoria 2017 FC. CD Cantoria 2017 FC primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie CF Motril are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.66 e în linie cu ea. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 0–1 (12,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe CD Cantoria 2017 FC – CF Motril?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CD Cantoria 2017 FC – CF Motril?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CD Cantoria 2017 FC – CF Motril?
Cotele 1X2 sunt 4.60 / 3.45 / 1.66. Fără marjă, asta înseamnă 20% pentru CD Cantoria 2017 FC, 26% egal și 54% pentru CF Motril, cu CF Motril favorită la cota 1.66.
Câte goluri se așteaptă în CD Cantoria 2017 FC – CF Motril?
Modelul nostru estimează 2,70 goluri (0,90 pentru CD Cantoria 2017 FC, 1,80 pentru CF Motril). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 0–1.