Rayo Ciudad Alcobendas – Leganes B
Ultimele 5 / 5: Rayo Ciudad Alcobendas marchează 1.4 și primește 1.8. Leganes B 1.8 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 34% · Egal 29% · Oaspete 37%
Goluri / meci
1.4 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Rayo Ciudad Alcobendas – Leganes B
Rayo Ciudad Alcobendas o primește pe Leganes B duminică, 18 octombrie, ora 12:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Rayo Ciudad Alcobendas are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Leganes B are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 9 goluri primite (1,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.62 / 3.15 / 2.42. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 34% pentru Rayo Ciudad Alcobendas, 29% pentru egal și 37% pentru Leganes B. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Rayo Ciudad Alcobendas și 1,80 pentru Leganes B, adică 3,40 în total. Cu aceste valori, Rayo Ciudad Alcobendas câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Leganes B câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,6%.
| Indicator | Rayo Ciudad Alcobendas | Leganes B |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 1-1-3 |
| Puncte / meci | 1,00 | 0,80 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 80% | 80% |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 1,80 |
| Șanse de victorie (model) | 35% | 43% |
Goluri estimate
1,60 – 1,80 · total 3,40
1X2 model
35% · 22% · 43%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
67% · cotă corectă 1.49
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| Rayo Ciudad. ↓ / Leganes B → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,3 | 6,0 | 5,4 | 3,2 | 1,5 | 0,5 |
| 1 | 5,3 | 9,6 | 8,7 | 5,2 | 2,3 | 0,8 |
| 2 | 4,3 | 7,7 | 6,9 | 4,2 | 1,9 | 0,7 |
| 3 | 2,3 | 4,1 | 3,7 | 2,2 | 1,0 | 0,4 |
| 4 | 0,9 | 1,6 | 1,5 | 0,9 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Rayo Ciudad Alcobendas, coloane = goluri Leganes B.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Rayo Ciudad Alcobendas. Rayo Ciudad Alcobendas primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Leganes B. Leganes B primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Rayo Ciudad Alcobendas 35%, egal 22%, Leganes B 43%. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49). Ambele marchează (GG) are 67% în model (cotă corectă 1.49). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Rayo Ciudad Alcobendas – Leganes B?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Rayo Ciudad Alcobendas – Leganes B?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Rayo Ciudad Alcobendas – Leganes B?
Cotele 1X2 sunt 2.62 / 3.15 / 2.42. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru Rayo Ciudad Alcobendas, 29% egal și 37% pentru Leganes B, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Rayo Ciudad Alcobendas – Leganes B?
Modelul nostru estimează 3,40 goluri (1,60 pentru Rayo Ciudad Alcobendas, 1,80 pentru Leganes B). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 67%, iar cel mai probabil scor este 1–1.