Pulpileno – Deportivo Maritimo
Ultimele 5 / 5: Pulpileno marchează 1.8 și primește 1.2. Deportivo Maritimo 0.4 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 54% · Egal 27% · Oaspete 20%
Goluri / meci
1.8 + 0.4
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză Pulpileno – Deportivo Maritimo
Pulpileno o primește pe Deportivo Maritimo duminică, 18 octombrie, ora 12:30 (ora României), în Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Pulpileno are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 6 goluri primite (1,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Deportivo Maritimo are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 10 goluri primite (0,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Pulpileno stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Pulpileno a câștigat 2, Deportivo Maritimo a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 26.04.2026, s-a terminat Pulpileno 1–0 Deportivo Maritimo.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.68 / 3.40 / 4.55. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 54% pentru Pulpileno, 27% pentru egal și 20% pentru Deportivo Maritimo. Favorită e Pulpileno.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,90 goluri estimate pentru Pulpileno și 0,80 pentru Deportivo Maritimo, adică 2,70 în total. Cu aceste valori, Pulpileno câștigă în 63% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Deportivo Maritimo câștigă în 15%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 12,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Pulpileno | Deportivo Maritimo |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 2,00 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 20% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,90 | 0,80 |
| Șanse de victorie (model) | 63% | 15% |
Goluri estimate
1,90 – 0,80 · total 2,70
1X2 model
63% · 22% · 15%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
47% · cotă corectă 2.13
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Pulpileno ↓ / Deportivo M. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 5,4 | 2,2 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 12,8 | 10,2 | 4,1 | 1,1 | 0,2 | 0,0 |
| 2 | 12,1 | 9,7 | 3,9 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 7,7 | 6,1 | 2,5 | 0,7 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 3,6 | 2,9 | 1,2 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 1,4 | 1,1 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Pulpileno, coloane = goluri Deportivo Maritimo.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Deportivo Maritimo. Deportivo Maritimo primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Deportivo Maritimo. Deportivo Maritimo a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Pulpileno are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.68 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 1–0 (12,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 26.04.26 | Pulpileno – Deportivo Maritimo | 0–0 | 1–0 |
| 21.12.25 | Deportivo Maritimo – Pulpileno | 1–1 | 2–1 |
| 09.02.25 | Pulpileno – Deportivo Maritimo | 0–0 | 0–0 |
| 29.09.24 | Deportivo Maritimo – Pulpileno | — | 0–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Pulpileno – Deportivo Maritimo?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Pulpileno – Deportivo Maritimo?
Meciul face parte din Tercera Division (Spania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Pulpileno – Deportivo Maritimo?
Cotele 1X2 sunt 1.68 / 3.40 / 4.55. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Pulpileno, 27% egal și 20% pentru Deportivo Maritimo, cu Pulpileno favorită la cota 1.68.
Câte goluri se așteaptă în Pulpileno – Deportivo Maritimo?
Modelul nostru estimează 2,70 goluri (1,90 pentru Pulpileno, 0,80 pentru Deportivo Maritimo). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor este 1–0.