The Strongest – Always Ready
Ultimele 5 / 5: The Strongest marchează 1.8 și primește 1.4. Always Ready 2.0 / 2.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 26% · Oaspete 35%
Goluri / meci
1.8 + 2.0
Peste 2.5
1.42 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.41 · Nu 2.70
Analiză The Strongest – Always Ready
The Strongest o primește pe Always Ready luni, 19 octombrie, ora 00:15 (ora României), în Liga Profesional (Bolivia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
The Strongest are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 7 goluri primite (1,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Always Ready are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 14 goluri primite (2,0 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, The Strongest a câștigat 3, Always Ready a câștigat 4, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 8. Ultima întâlnire, pe 14.05.2026, s-a terminat Always Ready 0–1 The Strongest.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.50 / 2.62. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 39% pentru The Strongest, 26% pentru egal și 35% pentru Always Ready. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.42 și sub 2.5 la 2.55, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.41 și Nu la 2.70.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,30 – 1,70) și cele deduse din cote (1,70 – 1,61) și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru The Strongest și 1,65 pentru Always Ready, adică 3,65 în total. Cu aceste valori, The Strongest câștigă în 46% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Always Ready câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | The Strongest | Always Ready |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 14 (2,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 3 | 4 |
| Goluri estimate (model) | 2,00 | 1,65 |
| Șanse de victorie (model) | 46% | 32% |
Goluri estimate
2,00 – 1,65 · total 3,65
1X2 model
46% · 22% · 32%
Peste 2.5 model
70% · cotă corectă 1.43
GG model
70% · cotă corectă 1.43
Sub 2.5: 30% · Peste 2.5: 70% · total goluri în 90 de minute
| The Stronge. ↓ / Always Ready → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,6 | 4,3 | 3,5 | 1,9 | 0,8 | 0,3 |
| 1 | 5,2 | 8,6 | 7,1 | 3,9 | 1,6 | 0,5 |
| 2 | 5,2 | 8,6 | 7,1 | 3,9 | 1,6 | 0,5 |
| 3 | 3,5 | 5,7 | 4,7 | 2,6 | 1,1 | 0,4 |
| 4 | 1,7 | 2,9 | 2,4 | 1,3 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,7 | 1,1 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri The Strongest, coloane = goluri Always Ready.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Always Ready. Always Ready primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,00 goluri, cotele doar 3,31. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.40 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.42 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.41 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.05.26 | Always Ready – The Strongest | 0–1 | 0–1 |
| 22.02.26 | Always Ready – The Strongest | 0–0 | 2–0 |
| 07.12.25 | The Strongest – Always Ready | 0–3 | 2–3 |
| 18.07.25 | The Strongest – Always Ready | 0–0 | 2–1 |
| 06.07.25 | Always Ready – The Strongest | 2–1 | 7–2 |
| 26.06.25 | Always Ready – The Strongest | 1–1 | 2–1 |
| 28.11.24 | The Strongest – Always Ready | 1–0 | 1–0 |
| 02.08.24 | Always Ready – The Strongest | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe The Strongest – Always Ready?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 00:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă The Strongest – Always Ready?
Meciul face parte din Liga Profesional (Bolivia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre The Strongest – Always Ready?
Cotele 1X2 sunt 2.35 / 3.50 / 2.62. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru The Strongest, 26% egal și 35% pentru Always Ready, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în The Strongest – Always Ready?
Modelul nostru estimează 3,65 goluri (2,00 pentru The Strongest, 1,65 pentru Always Ready). Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 70%, iar cel mai probabil scor este 1–1.