Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

BoliviaBolivia · Liga Profesional

Blooming Santa Cruz – Independiente Petrolero

Blooming Santa Cruz
ÎEÎÎÎ
02:30 Duminică, 18 octombrie
11.27 X5.35 28.20
1X1.04 X23.20 121.11

Ultimele 5 / 5: Blooming Santa Cruz marchează 0.6 și primește 1.8. Independiente Petrolero 1.0 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 72% · Egal 17% · Oaspete 11%

Goluri / meci

0.6 + 1.0

Peste 2.5

1.34 · forma 40% / 40%

GG

Da 1.67 · Nu 2.07

Analiză Blooming Santa Cruz – Independiente Petrolero

Blooming Santa Cruz o primește pe Independiente Petrolero duminică, 18 octombrie, ora 02:30 (ora României), în Liga Profesional (Bolivia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Blooming Santa Cruz are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 9 goluri primite (0,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Independiente Petrolero are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Independiente Petrolero stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Blooming Santa Cruz a câștigat 4, Independiente Petrolero a câștigat 4, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 6 din 8. Ultima întâlnire, pe 02.10.2026, s-a terminat Blooming Santa Cruz 0–1 Independiente Petrolero.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.27 / 5.35 / 8.20. După ce scoatem marja (aproximativ 9,6% pe piața asta), rămân 72% pentru Blooming Santa Cruz, 17% pentru egal și 11% pentru Independiente Petrolero. Favorită e Blooming Santa Cruz. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.34 și sub 2.5 la 2.80, adică 68% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.67 și Nu la 2.07.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 1,40) și cele deduse din cote (2,55 – 0,93) și ajunge la 1,73 goluri estimate pentru Blooming Santa Cruz și 1,17 pentru Independiente Petrolero, adică 2,90 în total. Cu aceste valori, Blooming Santa Cruz câștigă în 50% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Independiente Petrolero câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 22 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorBlooming Santa CruzIndependiente Petrolero
Meciuri analizate55
V-E-Î0-1-43-0-2
Puncte / meci0,201,80
Goluri marcate (medie)3 (0,6)5 (1,0)
Goluri primite (medie)9 (1,8)6 (1,2)
% Peste 2.540%40%
% GG40%20%
Victorii H2H (8 meciuri)44
Goluri estimate (model)1,731,17
Șanse de victorie (model)50%26%

Goluri estimate

1,73 – 1,17 · total 2,90

1X2 model

50% · 24% · 26%

Peste 2.5 model

55% · cotă corectă 1.82

GG model

57% · cotă corectă 1.75

Distribuția golurilor
6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Blooming Sa. ↓ / Independien. →012345
0 5,5 6,4 3,8 1,5 0,4 0,1
1 9,5 11,1 6,5 2,5 0,7 0,2
2 8,2 9,6 5,6 2,2 0,6 0,2
3 4,7 5,6 3,2 1,3 0,4 0,1
4 2,1 2,4 1,4 0,5 0,2 0,0
5 0,7 0,8 0,5 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Blooming Santa Cruz, coloane = goluri Independiente Petrolero.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Blooming Santa Cruz. Blooming Santa Cruz primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,30 goluri, cotele doar 3,48. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Blooming Santa Cruz e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Blooming Santa Cruz are 50% în model (cotă corectă 2.00), dar cota 1.27 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.34 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
1.0
1.8
Primite / meci
1.2
0%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
40%
40%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Blooming Santa Cruz – Independiente Petrolero?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 02:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Blooming Santa Cruz – Independiente Petrolero?

Meciul face parte din Liga Profesional (Bolivia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Blooming Santa Cruz – Independiente Petrolero?

Cotele 1X2 sunt 1.27 / 5.35 / 8.20. Fără marjă, asta înseamnă 72% pentru Blooming Santa Cruz, 17% egal și 11% pentru Independiente Petrolero, cu Blooming Santa Cruz favorită la cota 1.27.

Câte goluri se așteaptă în Blooming Santa Cruz – Independiente Petrolero?

Modelul nostru estimează 2,90 goluri (1,73 pentru Blooming Santa Cruz, 1,17 pentru Independiente Petrolero). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga Profesional
17.10
22:00
CDT Real Oruro – CD Aurora 2.802.17
16.10
22:00
ABB – Real Potosi 0–1