Ungaria · NB III, Group North East
Szombathelyi Haladas II – Puskas Akademia II
Ultimele 5 / 5: Szombathelyi Haladas II marchează 1.8 și primește 0.8. Puskas Akademia II 2.2 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 55% · Egal 22% · Oaspete 22%
Goluri / meci
1.8 + 2.2
Peste 2.5
1.46 · forma 40% / 80%
GG
Da 1.53 · Nu 2.35
Analiză Szombathelyi Haladas II – Puskas Akademia II
Szombathelyi Haladas II o primește pe Puskas Akademia II duminică, 18 octombrie, ora 18:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Szombathelyi Haladas II are un bilanț de 2-3-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 4 goluri primite (1,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Puskas Akademia II are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 10 goluri primite (2,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Szombathelyi Haladas II a câștigat 1, Puskas Akademia II a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 19.04.2026, s-a terminat Puskas Akademia II 2–4 Szombathelyi Haladas II.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.63 / 4.00 / 4.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 55% pentru Szombathelyi Haladas II, 22% pentru egal și 22% pentru Puskas Akademia II. Favorită e Szombathelyi Haladas II. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.46 și sub 2.5 la 2.45, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.53 și Nu la 2.35.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 1,50) și cele deduse din cote (2,01 – 1,22) și ajunge la 1,95 goluri estimate pentru Szombathelyi Haladas II și 1,36 pentru Puskas Akademia II, adică 3,31 în total. Cu aceste valori, Szombathelyi Haladas II câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Puskas Akademia II câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,7%.
| Indicator | Szombathelyi Haladas II | Puskas Akademia II |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-3-0 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 80% |
| % GG | 60% | 80% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,95 | 1,36 |
| Șanse de victorie (model) | 51% | 27% |
Goluri estimate
1,95 – 1,36 · total 3,31
1X2 model
51% · 22% · 27%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
64% · cotă corectă 1.56
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Szombathely. ↓ / Puskas Akad. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,7 | 5,0 | 3,4 | 1,5 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 7,1 | 9,7 | 6,6 | 3,0 | 1,0 | 0,3 |
| 2 | 6,9 | 9,4 | 6,4 | 2,9 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 4,5 | 6,1 | 4,2 | 1,9 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 2,2 | 3,0 | 2,0 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,9 | 1,2 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Szombathelyi Haladas II, coloane = goluri Puskas Akademia II.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Puskas Akademia II. Puskas Akademia II primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,3 goluri, față de 3,31 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Szombathelyi Haladas II are 51% în model (cotă corectă 1.96), dar cota 1.63 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.46 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.53 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 19.04.26 | Puskas Akademia II – Szombathelyi Haladas II | 2–2 | 2–4 |
| 05.10.25 | Szombathelyi Haladas II – Puskas Akademia II | 1–1 | 2–3 |
| 20.04.25 | Szombathelyi Haladas II – Puskas Akademia II | — | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Szombathelyi Haladas II – Puskas Akademia II?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Szombathelyi Haladas II – Puskas Akademia II?
Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Szombathelyi Haladas II – Puskas Akademia II?
Cotele 1X2 sunt 1.63 / 4.00 / 4.00. Fără marjă, asta înseamnă 55% pentru Szombathelyi Haladas II, 22% egal și 22% pentru Puskas Akademia II, cu Szombathelyi Haladas II favorită la cota 1.63.
Câte goluri se așteaptă în Szombathelyi Haladas II – Puskas Akademia II?
Modelul nostru estimează 3,31 goluri (1,95 pentru Szombathelyi Haladas II, 1,36 pentru Puskas Akademia II). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.