Sâmbătă17 octombrie
Live 263 Pune pont

UngariaUngaria · NB III, Group North East

Debrecen VSC II – Salgotarjani BTC

Debrecen VSC II
VVVÎV
13:30 Duminică, 18 octombrie
Salgotarjani BTC
ÎVÎVÎ
11.31 X4.70 27.20
1X1.03 X22.85 121.12

Ultimele 5 / 5: Debrecen VSC II marchează 2.8 și primește 1.4. Salgotarjani BTC 0.8 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 68% · Egal 19% · Oaspete 12%

Goluri / meci

2.8 + 0.8

Peste 2.5

1.46 · forma 100% / 40%

GG

Da 1.76 · Nu 1.95

Analiză Debrecen VSC II – Salgotarjani BTC

Debrecen VSC II o primește pe Salgotarjani BTC duminică, 18 octombrie, ora 13:30 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Debrecen VSC II are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 7 goluri primite (2,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Salgotarjani BTC are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Debrecen VSC II stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Debrecen VSC II a câștigat 1, Salgotarjani BTC a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 01.03.2025, s-a terminat Debrecen VSC II 2–0 Salgotarjani BTC.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.31 / 4.70 / 7.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 68% pentru Debrecen VSC II, 19% pentru egal și 12% pentru Salgotarjani BTC. Favorită e Debrecen VSC II. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.46 și sub 2.5 la 2.42, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.76 și Nu la 1.95.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 1,10) și cele deduse din cote (2,32 – 0,90) și ajunge la 2,21 goluri estimate pentru Debrecen VSC II și 1,00 pentru Salgotarjani BTC, adică 3,21 în total. Cu aceste valori, Debrecen VSC II câștigă în 65% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Salgotarjani BTC câștigă în 16%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 9,9%.

Statistici-cheie
IndicatorDebrecen VSC IISalgotarjani BTC
Meciuri analizate55
V-E-Î4-0-12-0-3
Puncte / meci2,401,20
Goluri marcate (medie)14 (2,8)4 (0,8)
Goluri primite (medie)7 (1,4)7 (1,4)
% Peste 2.5100%40%
% GG80%40%
Victorii H2H (2 meciuri)11
Goluri estimate (model)2,211,00
Șanse de victorie (model)65%16%

Goluri estimate

2,21 – 1,00 · total 3,21

1X2 model

65% · 19% · 16%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Debrecen VS. ↓ / Salgotarjan. →012345
0 4,0 4,0 2,0 0,7 0,2 0,0
1 8,9 8,9 4,5 1,5 0,4 0,1
2 9,9 9,9 4,9 1,6 0,4 0,1
3 7,3 7,3 3,6 1,2 0,3 0,1
4 4,0 4,0 2,0 0,7 0,2 0,0
5 1,8 1,8 0,9 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Debrecen VSC II, coloane = goluri Salgotarjani BTC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Debrecen VSC II are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.31 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.46 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 2–0 (9,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.8
Goluri / meci
0.8
1.4
Primite / meci
1.4
80%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
40%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Debrecen VSC II – Salgotarjani BTC?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Debrecen VSC II – Salgotarjani BTC?

Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Debrecen VSC II – Salgotarjani BTC?

Cotele 1X2 sunt 1.31 / 4.70 / 7.20. Fără marjă, asta înseamnă 68% pentru Debrecen VSC II, 19% egal și 12% pentru Salgotarjani BTC, cu Debrecen VSC II favorită la cota 1.31.

Câte goluri se așteaptă în Debrecen VSC II – Salgotarjani BTC?

Modelul nostru estimează 3,21 goluri (2,21 pentru Debrecen VSC II, 1,00 pentru Salgotarjani BTC). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 2–0.

Alte meciuri din NB III, Group North East
17.10
14:00
Cigand SE – Hajdunanas FK 6–0
17.10
14:00
Eger SE – Debreceni EAC 1–3