Ungaria · NB III, Group North East
Budapest Honved II – Csepel
Ultimele 5 / 5: Budapest Honved II marchează 1.2 și primește 1.4. Csepel 1.0 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 25% · Oaspete 36%
Goluri / meci
1.2 + 1.0
Peste 2.5
1.58 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.53 · Nu 2.35
Analiză Budapest Honved II – Csepel
Budapest Honved II o primește pe Csepel duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Budapest Honved II are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Csepel are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 10 goluri primite (1,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Budapest Honved II a câștigat 2, Csepel a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 24.05.2026, s-a terminat Budapest Honved II 1–3 Csepel.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.55 / 2.52. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 39% pentru Budapest Honved II, 25% pentru egal și 36% pentru Csepel. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.58 și sub 2.5 la 2.20, adică 58% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.53 și Nu la 2.35.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,20) și cele deduse din cote (1,55 – 1,48) și ajunge la 1,57 goluri estimate pentru Budapest Honved II și 1,34 pentru Csepel, adică 2,91 în total. Cu aceste valori, Budapest Honved II câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Csepel câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,5%.
| Indicator | Budapest Honved II | Csepel |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 20% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,57 | 1,34 |
| Șanse de victorie (model) | 43% | 33% |
Goluri estimate
1,57 – 1,34 · total 2,91
1X2 model
43% · 24% · 33%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| Budapest Ho. ↓ / Csepel → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,4 | 7,3 | 4,9 | 2,2 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 8,6 | 11,5 | 7,7 | 3,4 | 1,1 | 0,3 |
| 2 | 6,7 | 9,0 | 6,0 | 2,7 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 3,5 | 4,7 | 3,2 | 1,4 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 1,4 | 1,8 | 1,2 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,4 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Budapest Honved II, coloane = goluri Csepel.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Csepel. Csepel primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Budapest Honved II 43%, egal 24%, Csepel 33%. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.58 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.53 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 24.05.26 | Budapest Honved II – Csepel | 0–2 | 1–3 |
| 09.11.25 | Csepel – Budapest Honved II | 0–2 | 1–2 |
| 20.10.24 | Budapest Honved II – Csepel | — | 3–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Budapest Honved II – Csepel?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Budapest Honved II – Csepel?
Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Budapest Honved II – Csepel?
Cotele 1X2 sunt 2.32 / 3.55 / 2.52. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Budapest Honved II, 25% egal și 36% pentru Csepel, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Budapest Honved II – Csepel?
Modelul nostru estimează 2,91 goluri (1,57 pentru Budapest Honved II, 1,34 pentru Csepel). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.