Ungaria · NB III, Group North East
Dorogi – Bicskei TC
Ultimele 5 / 5: Dorogi marchează 1.8 și primește 0.6. Bicskei TC 2.0 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 59% · Egal 22% · Oaspete 20%
Goluri / meci
1.8 + 2.0
Peste 2.5
1.45 · forma 60% / 40%
GG
Da 1.55 · Nu 2.30
Analiză Dorogi – Bicskei TC
Dorogi o primește pe Bicskei TC sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Dorogi are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 3 goluri primite (1,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Bicskei TC are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Dorogi a câștigat 3, Bicskei TC a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 29.03.2026, s-a terminat Bicskei TC 0–0 Dorogi.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.53 / 4.15 / 4.60. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 59% pentru Dorogi, 22% pentru egal și 20% pentru Bicskei TC. Favorită e Dorogi. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.45 și sub 2.5 la 2.47, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.55 și Nu la 2.30.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,30) și cele deduse din cote (2,10 – 1,15) și ajunge la 1,90 goluri estimate pentru Dorogi și 1,22 pentru Bicskei TC, adică 3,12 în total. Cu aceste valori, Dorogi câștigă în 53% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Bicskei TC câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 60%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,2%.
| Indicator | Dorogi | Bicskei TC |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-2-0 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 2,20 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 3 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,90 | 1,22 |
| Șanse de victorie (model) | 53% | 25% |
Goluri estimate
1,90 – 1,22 · total 3,12
1X2 model
53% · 22% · 25%
Peste 2.5 model
60% · cotă corectă 1.67
GG model
60% · cotă corectă 1.67
Sub 2.5: 40% · Peste 2.5: 60% · total goluri în 90 de minute
| Dorogi ↓ / Bicskei TC → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,4 | 5,4 | 3,3 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 8,4 | 10,2 | 6,2 | 2,5 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 8,0 | 9,7 | 5,9 | 2,4 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 5,0 | 6,2 | 3,8 | 1,5 | 0,5 | 0,1 |
| 4 | 2,4 | 2,9 | 1,8 | 0,7 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,9 | 1,1 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Dorogi, coloane = goluri Bicskei TC.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Bicskei TC. Bicskei TC primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Dorogi are 53% în model (cotă corectă 1.89), dar cota 1.53 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.45 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.55 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,2%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.30, pentru care modelul calculează 40%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 29.03.26 | Bicskei TC – Dorogi | — | 0–0 |
| 06.09.25 | Dorogi – Bicskei TC | — | 2–1 |
| 02.03.25 | Bicskei TC – Dorogi | 1–0 | 1–0 |
| 11.08.24 | Dorogi – Bicskei TC | — | 2–1 |
| 24.03.24 | Bicskei TC – Dorogi | — | 2–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Dorogi – Bicskei TC?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Dorogi – Bicskei TC?
Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Dorogi – Bicskei TC?
Cotele 1X2 sunt 1.53 / 4.15 / 4.60. Fără marjă, asta înseamnă 59% pentru Dorogi, 22% egal și 20% pentru Bicskei TC, cu Dorogi favorită la cota 1.53.
Câte goluri se așteaptă în Dorogi – Bicskei TC?
Modelul nostru estimează 3,12 goluri (1,90 pentru Dorogi, 1,22 pentru Bicskei TC). Peste 2.5 goluri are 60%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.