Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

PortugaliaPortugalia · Taca de Portugal

AD Fazendense – Estrela Amadora

AD Fazendense
ÎÎVÎÎ
17:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Estrela Amadora
ÎÎEVE
116.00 X8.70 21.09
1X3.65 X21.04 121.06

Ultimele 5 / 5: AD Fazendense marchează 1.8 și primește 2.6. Estrela Amadora 1.4 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 6% · Egal 10% · Oaspete 84%

Goluri / meci

1.8 + 1.4

Peste 2.5

— · forma 100% / 60%

GG

—

Analiză AD Fazendense – Estrela Amadora

AD Fazendense o primește pe Estrela Amadora sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:30 (ora României), în Taca de Portugal (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

AD Fazendense are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 13 goluri primite (1,8 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Estrela Amadora are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 16.00 / 8.70 / 1.09. După ce scoatem marja (aproximativ 9,5% pe piața asta), rămân 6% pentru AD Fazendense, 10% pentru egal și 84% pentru Estrela Amadora. Favorită e Estrela Amadora.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,80 goluri estimate pentru AD Fazendense și 2,00 pentru Estrela Amadora, adică 3,80 în total. Cu aceste valori, AD Fazendense câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Estrela Amadora câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 30 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorAD FazendenseEstrela Amadora
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-41-2-2
Puncte / meci0,601,00
Goluri marcate (medie)9 (1,8)7 (1,4)
Goluri primite (medie)13 (2,6)9 (1,8)
% Peste 2.5100%60%
% GG80%60%
Goluri estimate (model)1,802,00
Șanse de victorie (model)36%43%

Goluri estimate

1,80 – 2,00 · total 3,80

1X2 model

36% · 21% · 43%

Peste 2.5 model

73% · cotă corectă 1.37

GG model

72% · cotă corectă 1.39

Distribuția golurilor
2%0
9%1
16%2
21%3
19%4
33%5+

Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
AD Fazenden. ↓ / Estrela Ama. →012345
0 2,2 4,5 4,5 3,0 1,5 0,6
1 4,0 8,1 8,1 5,4 2,7 1,1
2 3,6 7,2 7,2 4,8 2,4 1,0
3 2,2 4,3 4,3 2,9 1,4 0,6
4 1,0 2,0 2,0 1,3 0,7 0,3
5 0,4 0,7 0,7 0,5 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri AD Fazendense, coloane = goluri Estrela Amadora.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: AD Fazendense. AD Fazendense primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Estrela Amadora. Estrela Amadora primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Estrela Amadora e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: AD Fazendense 36%, egal 21%, Estrela Amadora 43%. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39). Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
1.4
2.6
Primite / meci
1.8
20%
Victorii
20%
100%
Peste 2.5
60%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe AD Fazendense – Estrela Amadora?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă AD Fazendense – Estrela Amadora?

Meciul face parte din Taca de Portugal (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre AD Fazendense – Estrela Amadora?

Cotele 1X2 sunt 16.00 / 8.70 / 1.09. Fără marjă, asta înseamnă 6% pentru AD Fazendense, 10% egal și 84% pentru Estrela Amadora, cu Estrela Amadora favorită la cota 1.09.

Câte goluri se așteaptă în AD Fazendense – Estrela Amadora?

Modelul nostru estimează 3,80 goluri (1,80 pentru AD Fazendense, 2,00 pentru Estrela Amadora). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Taca de Portugal
17.10
16:00
ACDR Lamelas – Vitoria Guimaraes 22.001.05
17.10
17:00
Atletico CP – Vizela 3.501.92
17.10
17:00
Farense – AD Marco 09 1.337.40
17.10
17:00
AD Sanjoanense – CD Nacional 6.501.34
17.10
17:00
Vianense – Leixoes 5.201.53
17.10
17:00
Florgrade FC – Portimonense 5.001.53