Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · Northern Premier League - PD

Stockton Town – AFC Emley

Stockton Town
ÎEVÎÎ
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
AFC Emley
EÎÎÎÎ
11.62 X3.90 24.20
1X1.15 X22.00 121.18

Ultimele 5 / 5: Stockton Town marchează 1.0 și primește 1.6. AFC Emley 0.8 / 3.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 56% · Egal 23% · Oaspete 21%

Goluri / meci

1.0 + 0.8

Peste 2.5

1.61 · forma 60% / 80%

GG

Da 1.66 · Nu 2.10

Analiză Stockton Town – AFC Emley

Stockton Town o primește pe AFC Emley sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Stockton Town are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. AFC Emley are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 15 goluri primite (0,8 marcate și 3,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Stockton Town stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.62 / 3.90 / 4.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 56% pentru Stockton Town, 23% pentru egal și 21% pentru AFC Emley. Favorită e Stockton Town. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.61 și sub 2.5 la 2.15, adică 57% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.66 și Nu la 2.10.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 1,20) și cele deduse din cote (1,89 – 1,09) și ajunge la 1,94 goluri estimate pentru Stockton Town și 1,15 pentru AFC Emley, adică 3,09 în total. Cu aceste valori, Stockton Town câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 22%, iar AFC Emley câștigă în 22%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,2%.

Statistici-cheie
IndicatorStockton TownAFC Emley
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-30-1-4
Puncte / meci0,800,20
Goluri marcate (medie)5 (1,0)4 (0,8)
Goluri primite (medie)8 (1,6)15 (3,0)
% Peste 2.560%80%
% GG60%80%
Goluri estimate (model)1,941,15
Șanse de victorie (model)56%22%

Goluri estimate

1,94 – 1,15 · total 3,09

1X2 model

56% · 22% · 22%

Peste 2.5 model

59% · cotă corectă 1.69

GG model

59% · cotă corectă 1.69

Distribuția golurilor
5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Stockton To. ↓ / AFC Emley →012345
0 4,6 5,2 3,0 1,2 0,3 0,1
1 8,8 10,2 5,8 2,2 0,6 0,1
2 8,6 9,8 5,7 2,2 0,6 0,1
3 5,5 6,4 3,7 1,4 0,4 0,1
4 2,7 3,1 1,8 0,7 0,2 0,0
5 1,0 1,2 0,7 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Stockton Town, coloane = goluri AFC Emley.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Stockton Town. Stockton Town primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: AFC Emley. AFC Emley primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Stockton Town e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Stockton Town are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.62 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.61 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.66 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
0.8
1.6
Primite / meci
3.0
20%
Victorii
0%
60%
Peste 2.5
80%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Stockton Town – AFC Emley?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Stockton Town – AFC Emley?

Meciul face parte din Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Stockton Town – AFC Emley?

Cotele 1X2 sunt 1.62 / 3.90 / 4.20. Fără marjă, asta înseamnă 56% pentru Stockton Town, 23% egal și 21% pentru AFC Emley, cu Stockton Town favorită la cota 1.62.

Câte goluri se așteaptă în Stockton Town – AFC Emley?

Modelul nostru estimează 3,09 goluri (1,94 pentru Stockton Town, 1,15 pentru AFC Emley). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Northern Premier League - PD
17.10
17:00
Alfreton Town – Warrington Town 2.102.87
17.10
17:00
Bamber Bridge – Workington 2.702.17
17.10
17:00
Ilkeston Town – Avro FC 5.351.38
17.10
17:00
Lancaster City – Leek Town 2.152.82