Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · Northern Premier League - PD

Ilkeston Town – Avro FC

Ilkeston Town
ÎÎÎÎÎ
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Avro FC
ÎÎVVV
15.35 X4.90 21.38
1X3.65 X2— 121.07

Ultimele 5 / 5: Ilkeston Town marchează 0.4 și primește 2.6. Avro FC 2.0 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 17% · Egal 18% · Oaspete 65%

Goluri / meci

0.4 + 2.0

Peste 2.5

1.40 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.95 · Nu 1.77

Analiză Ilkeston Town – Avro FC

Ilkeston Town o primește pe Avro FC sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Ilkeston Town are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 13 goluri primite (0,4 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Avro FC are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 7 goluri primite (2,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Avro FC stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.35 / 4.90 / 1.38. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 17% pentru Ilkeston Town, 18% pentru egal și 65% pentru Avro FC. Favorită e Avro FC. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.40 și sub 2.5 la 2.62, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.95 și Nu la 1.77.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,90 – 2,30) și cele deduse din cote (1,07 – 2,29) și ajunge la 0,98 goluri estimate pentru Ilkeston Town și 2,29 pentru Avro FC, adică 3,27 în total. Cu aceste valori, Ilkeston Town câștigă în 15% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Avro FC câștigă în 67%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 10,0%.

Statistici-cheie
IndicatorIlkeston TownAvro FC
Meciuri analizate55
V-E-Î0-0-53-0-2
Puncte / meci0,001,80
Goluri marcate (medie)2 (0,4)10 (2,0)
Goluri primite (medie)13 (2,6)7 (1,4)
% Peste 2.560%40%
% GG40%40%
Goluri estimate (model)0,982,29
Șanse de victorie (model)15%67%

Goluri estimate

0,98 – 2,29 · total 3,27

1X2 model

15% · 18% · 67%

Peste 2.5 model

63% · cotă corectă 1.59

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Ilkeston To. ↓ / Avro FC →012345
0 3,8 8,7 10,0 7,6 4,4 2,0
1 3,7 8,5 9,8 7,5 4,3 2,0
2 1,8 4,2 4,8 3,7 2,1 1,0
3 0,6 1,4 1,6 1,2 0,7 0,3
4 0,1 0,3 0,4 0,3 0,2 0,1
5 0,0 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ilkeston Town, coloane = goluri Avro FC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Ilkeston Town. Ilkeston Town primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Ilkeston Town. Ilkeston Town a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Avro FC are 67% în model (cotă corectă 1.49), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.40 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–2 (10,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.4
Goluri / meci
2.0
2.6
Primite / meci
1.4
0%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
40%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Ilkeston Town – Avro FC?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Ilkeston Town – Avro FC?

Meciul face parte din Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Ilkeston Town – Avro FC?

Cotele 1X2 sunt 5.35 / 4.90 / 1.38. Fără marjă, asta înseamnă 17% pentru Ilkeston Town, 18% egal și 65% pentru Avro FC, cu Avro FC favorită la cota 1.38.

Câte goluri se așteaptă în Ilkeston Town – Avro FC?

Modelul nostru estimează 3,27 goluri (0,98 pentru Ilkeston Town, 2,29 pentru Avro FC). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 0–2.

Alte meciuri din Northern Premier League - PD
17.10
17:00
Alfreton Town – Warrington Town 2.102.87
17.10
17:00
Bamber Bridge – Workington 2.702.17
17.10
17:00
Lancaster City – Leek Town 2.152.82
17.10
17:00
Stockton Town – AFC Emley 1.624.20