Anglia Am. · Northern Premier League - PD
Alfreton Town – Warrington Town
Ultimele 5 / 5: Alfreton Town marchează 1.0 și primește 1.2. Warrington Town 1.4 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 43% · Egal 26% · Oaspete 31%
Goluri / meci
1.0 + 1.4
Peste 2.5
1.67 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.60 · Nu 2.20
Analiză Alfreton Town – Warrington Town
Alfreton Town o primește pe Warrington Town sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Alfreton Town are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Warrington Town are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 8 goluri primite (1,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Alfreton Town a câștigat 1, Warrington Town a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 01.03.2025, s-a terminat Alfreton Town 2–2 Warrington Town.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.10 / 3.50 / 2.87. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 43% pentru Alfreton Town, 26% pentru egal și 31% pentru Warrington Town. Favorită e Alfreton Town. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.67 și sub 2.5 la 2.05, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.60 și Nu la 2.20.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,30) și cele deduse din cote (1,57 – 1,31) și ajunge la 1,44 goluri estimate pentru Alfreton Town și 1,31 pentru Warrington Town, adică 2,75 în total. Cu aceste valori, Alfreton Town câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Warrington Town câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,1%.
| Indicator | Alfreton Town | Warrington Town |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 5 (1,0) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,44 | 1,31 |
| Șanse de victorie (model) | 40% | 34% |
Goluri estimate
1,44 – 1,31 · total 2,75
1X2 model
40% · 26% · 34%
Peste 2.5 model
52% · cotă corectă 1.92
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 48% · Peste 2.5: 52% · total goluri în 90 de minute
| Alfreton To. ↓ / Warrington . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,4 | 8,4 | 5,5 | 2,4 | 0,8 | 0,2 |
| 1 | 9,2 | 12,1 | 7,9 | 3,4 | 1,1 | 0,3 |
| 2 | 6,6 | 8,7 | 5,7 | 2,5 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 3,2 | 4,2 | 2,7 | 1,2 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 1,1 | 1,5 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Alfreton Town, coloane = goluri Warrington Town.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Warrington Town. Warrington Town primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Alfreton Town 40%, egal 26%, Warrington Town 34%. Peste 1.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32), dar cota 1.19 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,1%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.20, pentru care modelul calculează 44%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 01.03.25 | Alfreton Town – Warrington Town | 1–0 | 2–2 |
| 09.11.24 | Warrington Town – Alfreton Town | 0–0 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Alfreton Town – Warrington Town?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Alfreton Town – Warrington Town?
Meciul face parte din Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Alfreton Town – Warrington Town?
Cotele 1X2 sunt 2.10 / 3.50 / 2.87. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru Alfreton Town, 26% egal și 31% pentru Warrington Town, cu Alfreton Town favorită la cota 2.10.
Câte goluri se așteaptă în Alfreton Town – Warrington Town?
Modelul nostru estimează 2,75 goluri (1,44 pentru Alfreton Town, 1,31 pentru Warrington Town). Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.